Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Wilki Morskie – nie bały się wysokich fal

 Uczniowie klasy drugiej – PCE, ZSP-  profil technik logistyk,  zostali zaproszeni przez zaprzyjaźnioną szkołę mundurową z Gdańska na uroczystość mianowania  na „wilki morskie”.

Ceremonia odbyła się 11 września 2015r. na Helu. Młodzi ludzie dostali się tam drogą morską na pokładzie największego gdańskiego katamaranu „Opal” i byli pod opieką wychowawcy p. Moniki Naczk i nauczycieli przedmiotów logistyczno – wojskowych: p. Ryszarda Sałasińskiego i p. Sławomira Głowackiego. Droga nie była łatwa. Fale nieźle bujały na morzu  i niektóre twarze zbladły na chwilę. Na szczęście uczniowie klas mundurowych  byli wytrzymali i szczęśliwie dotarli do celu.

Młodzież  z Zespołu Szkół morskich w Gdańsku oraz z  - 2TLa – PCE, ZSP - brała udział w morskich konkurencjach prowadzonych przez króla mórz - Neptuna i jego świtę. Po mianowaniu na „wilki morskie” uczniowie integrowali się ze sobą podczas zwiedzania Helu i w drodze powrotnej przez Zatokę Gdańską. Zabawa morska była udana. Mamy nadzieję, że również  uczniowie  zaprzyjaźnionej szkoły  odwiedzą nas w Lęborku już w  niedługim czasie.

Monika Naczk

Zobacz nasze