Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Najlepsze Walentynki są w kolorze maskującym

 Najlepsze Walentynki są  w kolorze maskującym

W trakcie Święta Zakochanych!

„Walentynki” były w tym roku dla klas trzecich bardzo militarne, w tym dniu bowiem wypadł termin kolejnych zajęć praktycznych na poligonie w Jednostce Wojskowej. Uczennice i uczniowie klas realizujących program pilotażowy solidnie ćwiczyli na kilkunastu punktach nauczania zagadnienia ze szkolenia strzeleckiego i taktyki. Doskonalili między innymi zasady bezpiecznego posługiwania się bronią w różnych sytuacjach bojowych i w czasie wykonywania strzelań w różnych postawach.

Uczniowie z PCE-ZSP….

 - poznawali zasady strzelania z karabinka, wykonywali również rzut granatem z okopu na odległość. Na kolejnych punktach nauczania instruktorzy przedstawiali uczniom na czym polega przygotowanie żołnierza do walki. Ukoronowaniem zajęć było zaś działanie w zespołach podczas zajmowania budynku i obezwładnianie znajdujących się w nim terrorystów.

W klimatach obronności….

Warto wspomnieć ,że na zajęciach uczniowie wykorzystywali  po raz pierwszy sprzęt zakupiony z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej i Starostwa Powiatowego w Lęborku tj. repliki karabinków, kamizelki taktyczne a także ubrani byli w nowe umundurowanie ,które zapewnia komfort termiczny w trudnych warunkach atmosferycznych.

Ryszard Sałasiński 

Zobacz nasze