Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Morski chrzest lęborskich kotów?

 Jak na Helu odbył się  morski chrzest  lęborskich kotów?

Wypłynięcie na Hel

W piątek 9.09.2016 roku wybrani uczniowie klas I  z  PCE, ZSP przyjechali  pod hotel Hilton. Z Targu Rybnego wspólnie z młodzieżą  z ZSM wyruszyli następnie  z Gdańska  aż  na  Hel. W ciągu 2  - godzinnej podróży Katamaranem młodzi ludzie  integrowali się malując na swoich twarzach typowo kocie rysy, rozmawiali, wymieniali się swoimi kontaktami, odpoczywali na pokładzie i korzystali z licznych atrakcji widokowych.

Z Lęborka wyruszyli w ten rejs uczniowie z klas:

- I TLA, I TLB, TLC ( PCE, ZSP) w wyśmienitym  towarzystwie nauczycieli: Sławomira Głowackiego ( lęborskiego organizatora wycieczki), Brygidy Stasiak i Sylwii Skroś. Głównym inicjatorem wycieczki była Pani Dyrektor ZSM  w Gdańsku – Hanna Szkodo. Po dopłynięciu na miejsce odbyła się część artystyczna podczas, której dokonano wyboru najpiękniejszego kociego ogona, wypito mikstury i zjedzono śledzie z nutellowymi smakami. Uczennica PCE, ZSP z Lęborka, Weronika Tutkowska,  wygrała natomiast konkurs na najpiękniejszą nazwę maskotki  i otrzymała  I nagrodę w formie wyjazdu do Berlina na Światowe Targi Turystyki , które odbędą  się w II kwartale roku 2017. W takcie czasu wolnego wszyscy uczestnicy morskiej wyprawy mieli okazję zwiedzić  Hel, zjeść ciepły posiłek i wykonać pamiątkowe zdjęcia.

Spotkanie nauczycieli

W tym czasie grono nauczycielskie  dyskutowało  otwarcie nad nauczanymi kierunkami edukacyjnymi, wymieniało się doświadczeniami, określało perspektywy  szkolnictwa zawodowego, a także nakreślało dalszą współpracę swoich  placówek oświatowych  w celu podniesienia kwalifikacji zawodowych.  Podczas podróży na Hel panowała na Katamaranie  miła i serdeczna atmosfera , w które swój  świat odkrywały wszystkie koty morskie.

Sylwia Skroś