Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Sprzedawczynie z PCE-ZSP promują pisanie automatyczne. Prezentują mądre treści.

 W zdaniach!

Podczas zajęć bibliotecznych uczennice kształcące się na sprzedawczynie wyrażają głośno własne formy prezentacji pisania automatycznego. Jak przyznają do tego celu najlepiej sprawdza się telefon komórkowy, w którym codzienne notują:

- zakupy,

- terminy sprawdzianów,

- daty urodzin,

- plany,

- obowiązki

- wizyty prywatne.

Szybki efekt!

Pisanie automatyczne polega na zastosowaniu natychmiastowego utrwalenia ludzkich myśli. W dobie elektroniki  papierowe notatniki zastąpiły, bowiem urządzenia elektroniczne, które przeważnie nosimy przy sobie.

Do kanałów publikacji, w tej formie piśmiennictwa, uczennice wykorzystują: nowoczesne posty na facebooku i Instagramie.

Bez 30 minutowego układania słów na kartce papieru, pisanie automatyczne wypiera sposoby twórczości prezentowanej na wypracowaniach szkolnych. Wówczas czas przygotowania treści waha się od 1 h- do 1,5 h.  

Mądre dyskusje!

Kobiecą burzę mózgów podparłyśmy analizami publikacji na blogach modowych, w których oceniałyśmy wartości zamieszczanych  artykułów, przeróżne  osobowości modelek, sens treści, a także negowałyśmy bezwartościowe artykuły. Do najcenniejszych zaliczyłyśmy innowacyjne zapisy podparte różnymi aktywnościami kobiet, takimi które rodzą dzieci, pracują, zajmują się obowiązkami domowymi, udzielają się społecznie, a także zajmują rozsądnymi zadaniami służbowymi z zakresu: marketingu, zarządzania, reklamy i innych dziedzin wiedzy.

Poszukując wzorca sprawdzałyśmy dobre treści.

Sylwia Skroś  

Zobacz nasze