Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Rok 2017 - Rokiem m.in. Josepha Conrada-Korzeniowskiego - podpowiedzi do matury

 Rok 2017  - Rokiem m.in. Josepha Conrada-Korzeniowskiego

Jako „Korsarz”!

Ten autor książek zasługuje na uwagę wszystkich Czytelników. Jego „Jądro ciemności”, „Lord Jim” , to bowiem doskonały dobór lektur na długie zimowe wieczory. Zanim jednak otworzymy starą biblioteczną walizkę z woluminami przypomnij sobie, że mija właśnie 160 lat od urodzin tego pisarza.

Wartości naszych czasów!

Uniwersalne umiejętności łączenia wiedzy z przekazem literackim to most do przyszłości, a także stałego umacniania wizji Kontynentu. Na uwagę zasługuje  więc Europa, która jednoczy zgrabnie różne państwa. Nie bez przyczyny – POKÓJ – jako symbol XXI wieku odgrywa takie mocne znaczenie i przewraca delikatnie  wszystkie karty historii, wyciąga z niej wnioski, a na końcu drogi dąży usilnie do zjednoczenia się narodów.

Budowa lektur dla młodych ludzi!

W doborze lektur dla młodego pokolenia zabiera więc głos grono ekspertów, którzy ukazują wartości ponadczasowe. Ich wymiar to wskaźnik czytelnictwa, rozpowszechniania wiedzy i pomocnik wyciągania licznych wniosków.

Cytaty:

 - „Każdego rana słońce, jakby dotrzymując w swych obrotach kroku sunącej  naprzód pielgrzymce , wyłaniało się z bezgłośnym  wybuchem światła ściśle w tej  samej odległości” – Joseph Conrad – „ Lord Jim”

- „Minęło z górą trzydzieści dni, nim zobaczyłem ujście wielkiej rzeki”- Joseph Conrad – „Jądro ciemności”.

Sylwia Skroś

Zobacz nasze