Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Kaszubska plastyczna drabina zachętą do - Rodnej Mowy

-21 kwietnia 2016  roku - w bibliotece PCE, ZSP odbędzie się szkolny etap konkursu „Rodnej Mowy”. W tym celu w multimedialnej  Czytelni została  stworzona plastyczna Kaszubska  Drabina, która ma zachęcać do wypożyczenia książek regionalnych, poezji i zapisania się do tego przedsięwzięcia. Drabina jako element dekoratorski wykorzystywany we wnętrzach jest więc doskonałym sposobem na nietypową promocję języka kaszubskiego w naszej szkole.

Konkurs recytatorski ma rozwijać wiedzę o bajkach i legendach kaszubskich, promować talenty, zachęcać do publicznej prezentacji przygotowanych utworów w czasie – około - 4 minut.

Koordynator języka kaszubskiego w naszej szkole – p. Danuta Milewska- Biały.

Sylwia Skroś