Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

I miejsce w Konkursie Fryzjerskim - dla Uczennicy z PCE, ZSP

17 kwietnia 2016r w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku odbył się Regionalny Konkurs Fryzjerski Uczniów Rzemiosła.

Organizatorem konkursu był Powiatowy Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lęborku, Branża Fryzjerska przy PCRiP w Lęborku oraz Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości Pomorza Środkowego w Słupsku, a współorganizatorem jest Zespół Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku.

,W Konkursie wzięły udział 4 drużyny w każdej po 6 zawodników z Cechu z Bytowa, Koszalina, Słupska i Lęborka. Zawodnicy walczyli o pierwsze miejsce indywidualnie oraz drużynowo.
Zawodnicy uczestniczyli w czterech konkurencjach: Strzyżenie i modelowanie męskie klasyczne, Fale na mokro, Fryzura dzienne kreatywna i Fryzura wieczorowa.

Wyniki konkursu:

I Miejsce: Kamila Jurczyńska – LĘBORK - PCE, ZSP - klasa III B - fryzjer

Mistrz Szkolący: Irena Drywa

II Miejsce: Klaudia Labuda – LĘBORK

Mistrz Szkolący: Monika Formela

III miejsce: Klaudia Lisewska – LĘBORK - PCE, ZSP - klasa III B - fryzjer

Mistrz Szkolący: Anita Zagórowicz

IV Miejsce: Daria Brzeska – LĘBORK - PCE, ZSP - klasa III B - fryzjer

Mistrz Szkolący: Wioletta Drwa -Grzesik

V Miejsce: Katarzyna Kozak – SŁUPSK

Mistrz Szkolący: Julita Nawrocka

VI Miejsce: Katarzyna Warmowska – LĘBORK

Mistrz Szkolący: Marta Grzenkowicz

 I miejsce drużynowo: LĘBORK 1930 pkt
II miejsce drużynowo: SŁUPSKA 1808 pkt
III miejsce drużynowo: BYTÓW 1719 pkt
IV miejsce drużynowo: KOSZALIN 1704pkt

W przerwach zmagań zawodników czas umilały zespoły:

Zespół taneczny „Mini Bravo”pod przewodnictwem p. Piotra Zagrodnika
Zespół taneczny „Bravo” pod przewodnictwem p. Piotra Zagrodnika
Zespół Muzyki i Tańca Dawnego LA DANZA ANTICA pod przewodnictwem p. Teresy Szczepańskiej
Zespół Taneczny „LUZ” pod przewodnictwem p. Teresy Szczepańskiej
Zespół wokalny w składzie: Aneta Suchta, Oliwia Stromska, Piotr Satkowski pod przewodnictwem i akompaniamentem p. Sylwestra Kustosza

Honorowy patronat nad Konkursem objęła Pani Teresa Ossowska-Szara Starosta Lęborski.

Przybyli goście:

Pani Elżbieta Godderis – Wicestarosta Lęborski
Pan Witold Namyślak – Burmistrz Miasta Lęborka
Pan Artur Obolewski – Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacyjnego Zepołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku
Pan Grzegorz Popin – Dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatyczych w Lęborku
Pan Mirosław Naczke – Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół Mechaniczno – Inormatycznych
w Lęborku
Pan Adam Gramczewski Starszy Cechu w KoszaliniePan Jarosła Gawin Starszy Cechu  w Bytowie
Pan Roman Hening Starszy Cechu w Słupsku
Pan Roman Chmielecki Starszy Cechu w Lęborku
Delegacja z Niemiec reprezentująca Powiatowy Cech Rzemiosła Rugia –Stralsund – Północne Pomorze Przednie
Pani Renata Kępińska – Dyrektor Powiatowego Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lęborku
Pani Małgorzata Klimko – Przewodnicząca branży fryzjerskiej w Lęborku
Członkowie Zarządu Powiatowego Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości
Uczestnicy wraz z Mistrzami szkolącymi z Cechu w Bytowie, Koszalinie, Słupsku i Lęborku
Komisja Sędziowska w składzie: Anna Lisewska, Anna Wściubiak, Joanna Brzeska
Komisja Kontroli w składzie: Marianna Wota, Anna Choszcz, Barbara Nachyła, Jarosława Możdżan – Górecka

Puchary zostały ufundowane przez:

I miejsce              Starosta Lęborski
II miejsce             Burmistrz Miasta Lęborka
III miejsce            Przewodniczący Rady Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Pomorza   Środkowego w Słupsku
IV miejsce            Starszy Powiatowego Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lęborku
V miejsce             Branża Fryzjerska Powiatowego Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości
w Lęborku
VI miejsce            Powiatowy Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lęborku

I miejsce drużynowe     Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Pomorza Środkowego
w Słupsku

Fundatorzy nagród rzeczowych:

Starosta Lęborski
Burmistrz Miasta  Lęborka
Firma „Profarm” Lębork
Firma „Eurokos – Plus” Słupsk
Firma „Loki Koki” Koszalin
Firma „Jbs Kisielewski – Turos – Kisielewski (Goldwell)” Gdańsk
Firma „Ce – Ce” Warszawa
Firma „Progresspro” Ostrzeszów
Firma „Beliso” Warszawa

Źródło – Cech Rzemiosła