Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Burmistrz Miasta Witold Namyślak zaprasza wszystkich na LDJ

Witold Namyślak Burmistrz Miasta Lęborka:

Szanowni Państwo,

drodzy Lęborczanie i turyści!

 

Minęło już 20 lat odkąd niewielki odpust przy kościele św. Jakuba Apostoła w Lęborku, który był powrotem do dawnych, średniowiecznych tradycji, stał się świętem wszystkich Lęborczan. Temu lęborskiemu świętu od lat patronuje Święty Jakub Apostoł.

Lęborskie Dni Jakubowe to dziś rozpoznawalna marka. To także bardzo ważne święto jedności i manifestacja poczucia wspólnoty, czas integracji lokalnej społeczności. Symbolem tego jest tradycyjny, niedzielny przemarsz ulicami miasta przedstawicieli różnych środowisk: rzemieślników, służb mundurowych, zespołów regionalnych, samorządowców i mieszkańców.

Jednocześnie Lęborskie Dni Kultury to okazja do poznania kultury różnych regionów Polski oraz innych narodów. Od lat na lęborskiej scenie prezentują się zespoły mniejszości narodowych, z innych regionów oraz krajów.

Przez kilka lipcowych dni Lębork tętni życiem, jest gwarny, pełen kolorów i muzyki. 

Życzę wszystkim uczestnikom Lęborskich Dni Jakubowych interesujących spotkań, wspaniałej zabawy i pogody. Dziękuję także  wszystkim, którzy od lat angażują się w organizację tego wydarzenia - pracownikom placówek kultury, stowarzyszeń, Centrum Sportu i Rekreacji, Urzędu Miejskiego, Radzie Miejskiej, ojcom franciszkanom oraz wolontariuszom.

Dzięki ich determinacji i wysiłkowi, dzisiejsze Lęborskie Dni Jakubowe są imprezą wielowymiarową, łączącą wydarzenia religijne z bogatą ofertą imprez o charakterze kulturalnym, rekreacyjnym i handlowym.

Wszystkich Państwa, w imieniu organizatorów zapraszam do uczestnictwa w Lęborskich Dniach Jakubowach - dniach Patrona Miasta Lęborka, św. Jakuba Apostoła.

Materiał przygotowany do Gazetki Jakubowej – Lębork – Święto Miasta - 2016

Koordynator Gazetki- Sylwia Skroś