Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Warsztaty OZE

Uczniowie z klasy VTap, IVTlc oraz IIITla sprawdzili swoje umiejętności techniczne i biznesowe podczas warsztatów poświęconych odnawialnym źródłom energii. W środę 28.02.2024 r. PCE odwiedzili przedstawiciele Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy EduFun w Redzie. Zapoznali młodzież z zasadami działania lądowych i morskich siłowni wiatrowych wytwarzających energię elektryczną. Nasi wychowankowie z chęcią wykonywali szereg interesujących doświadczeń, a instruktorzy oceniali efekty pracy. Uczestnicy zajęć byli podzieleni na dwuosobowe rywalizujące ze sobą drużyny. Wygrywała ta, której udało się wygenerować największe napięcie za pomocą miniaturowego modelu siłowni wiatrowej. Należało ją jednak najpierw samodzielnie skonfigurować z dostępnych elementów. Wymagana była więc tutaj kreatywność.

Drugi etap zmagań polegał na rozwiązywaniu interaktywnego quizu zawierającego pytania dotyczące energetyki wiatrowej.

Dużych emocji dostarczyła wszystkim symulacja – planowanie budowy farmy wiatrowej na morzu z uwzględnieniem realnych kosztów przedsięwzięcia i ryzyka ze strony czynników środowiskowych.

Czwartkowe warsztaty uczyły nie tylko projektowania, ale również stosowania w praktyce własnych pomysłów. Dostarczyły one ponadto wiedzę o współczesnym rynku inwestycji na rzecz „zielonej energii”. Tani prąd elektryczny wyprodukowany za pomocą siły wiatru, to z pewnością dobra lokata w naszą przyszłość.

Dziękujemy EduFun za profesjonalną realizację inspirujących warsztatów dla uczniów PCE!

Sławomir Hryczak

 

Zobacz nasze