Wizyta studyjna w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy
W dniu 22 września 2025 roku uczniowie z klas: 4 Tlb, 3 TLa, TLb, TLc - uczący się w zawodzie technik logistyk, uczestniczyli w wizycie studyjnej w Porcie Lotniczym Gdańsku im. Lecha Wałęsy. Wycieczka została zrealizowana w ramach Projektu przygotowanego i sfinansowanego przez Urząd Marszałkowski w Gdańsku. Młodzież została przywitana przez f-szy Straży Granicznej, zapoznana z prezentacją multimedialną dotyczącą MOSG - Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz oglądała film o rekrutacji i przebiegu szkolenia podstawowego w CSSG - Centrum Szkolenia Straży Granicznej.
W dalszej części zwiedzania lotniska uczniowie zostali przygotowani do wejścia do strefy zastrzeżonej, gdzie omówione zostały zasady i etapy przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa wraz z bramkami do wykrywania materiałów radioaktywnych. W ramach pokazu zaprezentowano sprzęt pirotechniczny i umiejętności psa służbowego. Uczniowie udali się też do strefy odlotów Schengen i Non Schengen, poznali zakres prac logistycznych na stanowiskach kontroli ruchu granicznego, omówiono dla nich zasady działania Bramki ABC, przejścia na przyloty Non – Schengen, strefę kontroli celnej oraz odbioru bagażu.
Logistycy z PCE nabyli wiedzę o realiach pracy branżowej, która w przyszłości przygotuje ich do podjęcia zadań zgodnych z kierunkiem kształcenia.
Opiekunami wycieczki byli nauczyciele: Irena Małachowicz, Elżbieta Miśkiewicz, Tomasz Mielewczyk.
Irena Małachowicz






