Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Sekrety najnowszych zdobyczy energetyki odnawialnej

 Uczniowie technikum budownictwa i technikum urządzeń i systemów energetyki  ( PCE, ZSP)  odnawialnej uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym wykorzystywania najnowszych zdobyczy energetyki odnawialnej i wykorzystania jej m.in. w budownictwie. Spotkanie odbyło się w Słupskim Inkubatorze Technologicznym i zainicjowało cały cykl szkoleń z zakresu energetyki odnawialnej.

Na początku uczniowie wysłuchali wykładu na temat historii, zastosowania, a także budowy paneli fotowoltaicznych. Po wykładzie obejrzeli Pracownię Odnawialnych Źródeł Energii, w której mogli zobaczyć, w jaki sposób monitoruje się całą instalację fotowoltaiczną, zamontowaną na dachu budynku Słupskiego Inkubatora Technologicznego. Jest to jedna z największych w Polsce i największa na Pomorzu instalacji PV na dachu. Na koniec uczniowie mogli zobaczyć z bliska panele fotowoltaiczne monokrystaliczne, polikrystaliczne i amorficzne oraz turbinę wiatrową o osi pionowej.

Wizyta w Słupskim  Inkubatorze Technologicznym uświadomiła również uczniom, jak wielkie wyzwania i możliwości stoją przed nimi po ukończeniu szkoły oraz  jak chłonny jest rynek pracy w dziedzinie oze.

Foto: Justyna Dudzik

Justyna Dudzik, Magdalena Gałka

Zobacz nasze