Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Lekcja prezentacyjna z użyciem zestawu – energia wiatru

 Na zajęciach z przedmiotu Technologia montażu systemów energetyki odnawialnej, uczniowie zapoznali się z nowo zakupionymi zestawami.

Podczas lekcji prezentacyjnej zostały przeprowadzone dwa eksperymenty z użyciem zestawu rozbudowanego takiego, jak  – energia wiatru. Pierwszy eksperyment to przede wszystkim  przemiana energii w siłowni wiatrowej, a  drugi eksperyment był przeprowadzony  z kolorowymi płytkami i z wykorzystaniem modelu turbiny wiatrowej. Po wykonaniu eksperymentów uczniowie samodzielnie mogli poćwiczyć budowę obwodów elektrycznych.

W skład nowo zakupionych zestawów ( w PCE, ZSP)  wchodzą:

- Zestaw duży oraz rozbudowany – ENERGIA WIATRU. System umożliwia przeprowadzanie rozbudowanych doświadczeń z zakresu wytwarzania energii wiatrowej. Zawiera wszystkie urządzenia niezbędne do przeprowadzania eksperymentów, w tym urządzenia pomiarowe i przewody.

- Zestaw rozbudowany – KOLEKTOR SŁONECZNY. Zestaw służy do demonstracji zasady, właściwości i technicznego wykorzystania przekształcenia energii słonecznej w cieplną.

- 6 zestawów edukacyjnych z SOLAREM, do konstruowania układów elektronicznych za pomocą łączników magnetycznych.

Słowo wstępne do zajęć wygłosił Dyrektor  PCE, ZSP – Pan Artur Obolewski, który życzył młodzieży satysfakcji z wykorzystania nowych zestawów podczas lekcji przeprowadzonych w profilu – OZE.

Justyna Dudzik

27.01.2016 roku

Zobacz nasze