Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

 1. 30-05-2016 09:53 Tajniki poznawania budowy i działania systemów grzewczych

  23 i 24 maja uczniowie klasy technik budownictwa oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej mieli okazję poznać budowę i działanie systemów grzewczych lęborskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.  

 2. 08-03-2016 12:51 Budowanie Leada – lekcja biblioteczna na 8 marca 2016 roku

   Odkrywanie marzeń Marzenia na temat zmysłowego pachnącego - Dnia Kobiet - zostały zaprezentowane podczas twórczych warsztatów Copywritingu, które odbyły się w multimedialnej Czytelni PCE, ZSP. Delikatne deserowe marzenia ukazali bowiem uczniowie klasy OZE – I TBE.

 3. 11-02-2016 11:45 Warsztaty fotograficzne połączone z publikacjami na profilach społecznościowych

   Poznawanie obsługi aparatu fotograficznego  Uczniowie klasy I  T OZE ( w PCE, ZSP) odbyli w multimedialnej czytelni zajęcia warsztatowe polegające na wykonywaniu zdjęć , poznania trudnej sztuki   poznawania zasad obsługi aparatu fotograficznego, promowania określonych czynności umieszczanych następnie na portalach  społecznościowych. 

 4. 03-02-2016 09:46 Sekrety najnowszych zdobyczy energetyki odnawialnej

   Uczniowie technikum budownictwa i technikum urządzeń i systemów energetyki  ( PCE, ZSP)  odnawialnej uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym wykorzystywania najnowszych zdobyczy energetyki odnawialnej i wykorzystania jej m.in. w budownictwie. 

 5. 27-01-2016 13:09 Porozumienie współpracy

    - 5.11.2015 roku zostało zawarte porozumienie Powiatowego Centrum Edukacyjnego z Wyższą Szkołą Zarządzania w Słupsku.  Uczelnię  reprezentowała Pani Rektor – dr inż. Monika Zajkowska, a PCE, ZSP –  Dyrektor szkoły – mgr inż. Artur Obolewski.

 6. 27-01-2016 12:42 Promujemy nowy kierunek - OZE

   Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej - (PATRONAT – PGE Energia Odnawialna) to przyszłość dla młodzieży, która zdecyduje się na kontynuowanie swojej edukacji w Powiatowym Centrum Edukacyjnym  - ZSP w Lęborku. Dla pogłębienia wiedzy z tego zakresu w bibliotece szkolnej utworzyliśmy nowy dział  ( Energia ) 

 7. 27-01-2016 12:15 Energetyka odnawialna w PCE, ZSP

   - rozszerzyła wachlarz informacji dla uczniów  i mieszkańców Lęborka, dzięki nowemu zamówieniu książek do biblioteki  napisanych przez:   Profesora Honorowego  Połtawskiej Państwowej Akademii RolniczejRyszarda Tytko i mgr inż. Izabelę  Góralczyk.
  Tytuły woluminów:

 8. 27-01-2016 12:13 Poznali budowę famy wiatrowej

   Uczniowie klasy I technik budownictwa oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,  z PCE, ZSP ,  podczas wycieczki szkolnej poznali budowę oraz zasady funkcjonowania famy wiatrowej w Kopaniewie. Ta, znajdująca się na dawnym lotnisku wojskowym farma, jest największą tego typu inwestycją spółki PGE. W jej skład wchodzi 30 turbin wiatrowych, których moc wynosi 30MW. Wybudowana została przez portugalskie konsorcjum firm Alstom Power Sp. z o.o. i Alstom Renovables Espana S.L.  

 9. 27-01-2016 12:05 Lekcja prezentacyjna z użyciem zestawu – energia wiatru

   Na zajęciach z przedmiotu Technologia montażu systemów energetyki odnawialnej, uczniowie zapoznali się z nowo zakupionymi zestawami.Podczas lekcji prezentacyjnej zostały przeprowadzone dwa eksperymenty z użyciem zestawu rozbudowanego takiego, jak  – energia wiatru. 

 10. 27-01-2016 10:49 Opis zawodu Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej

  Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej jest kierunkiem z przyszłością. Polskie i zagraniczne firmy planują w tej branży rozwijać działalność na Pomorzu. Wzrasta zapotrzebowanie na projektantów, monterów i serwisantów w dziedzinie energetyki odnawialnej – TO SZANSA DLA CIEBIE!!!

Zobacz nasze