Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Tworzenie reklamy z fali morskiej

 Uczniowie klasy II TB odbyli w multimedialnej Czytelni – PCE, ZSP  - zajęcia z zakresu tworzenia nietypowej strategii budowania reklamy książek. Dla przyjemności wybraliśmy do szkolnej  prezentacji woluminy z zakresu literatury pięknej, które następnie wręczyliśmy w dłonie modeli. Z materiału utrzymanego w kolorze piasku morskiego uformowaliśmy oryginalną  falę, która miała opowiadać o napływaniu treści do konkretnych Czytelników.  

Wybór sposobu reklamy:

Młodzież przekonała się, że  nawet wspólna „burza mózgów” nie należy do takich prostych zadań, gdyż w Agencjach liczy się strategia całego marketingu, dostosowanie go do warunków szkolnych, wybranie określonych modeli, przygotowanie książek, sfotografowanie reklamy, a także omówienie szczegółowo zasad jej ukazania w social  mediach.

W sieci….

Podczas zajęć uczniowie poznali zasady  tworzenia  - Inbound Marketing, marketingu wirusowego, obcowali  z książkami, tworzyli  nietypowe reklamy, budowali konstrukcje tekstów, które następnie miały za zadanie rozpowszechnić informacje w sieci. Zasadą stworzenia zdjęć było także  ich opublikowanie w mediach i przygotowanie  -  newsa z zajęć.  

W trakcie tworzenia pomysłów dostosowaliśmy wiedzę do klas uczących się w profilach:

- Technik Budownictwa

- Technik Organizacji Żywienia

Sylwia Skroś

Zobacz nasze