Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku

Godło Polski

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW PCE-ZSP W LĘBORKU

Do wielkiego wydarzenia  siatkarskiego  doszło na sali sportowej Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lęborku przy ulicy Pionierów 16 . Dnia 15.12.2014r spotkały się reprezentacje szkół ponadgimnazialnych i rywalizowały o miano mistrza w Turnieju Mikołajkowym Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora  PCE-ZSP. Na zaproszenie naszej szkoły odpowiedziało  pięć szkół ponadgimnazialnych z powiatu lęborskiego, które następnie zostały podzielone  na dwie grupy w wyniku losowania  .W  grupie A znalazły się : Zespół Szkół Mechaniczno - Informatycznych, II Liceum Ogólnokształcące, Powiatowe Centrum Edukacyjne a w  grupie B  :I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu.  W pasjonującym finale, w którym znalazły się zwycięskie drużyny obu grup czyli PCE i I LO , pierwszy set wygrali chłopcy z PCE 25:23, w drugim secie wynik  28:26 dał wygraną ILO,  ale  ostatecznie w tajbreku  lepsi okazali się chłopcy z ILO zwyciężając 15:12 . Zawody  rozegrane były naprawdę  na wysokim poziomie, ponieważ większość zawodników trenuje w lęborskich klubach siatkarskich lub uczęszcza na zajęcia pozalekcyjne z piłki siatkowej. Po bardzo ekscytujących i trzymających w napięciu meczach klasyfikacja końcowa wyglądała następująco: