Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku

Godło Polski

Karolina Plotzka uczennica klasy 2a ponownie na podium w powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych

Dnia  10 października 2014 r. uczniowie lęborskich szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali w Indywidualnych Biegach Przełajowych w ramach XVI Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2014/15. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10.00   w Lęborku na Osiedlu Sportowym przy  Cmentarzu  Żołnierzy Radzieckich. W rywalizacji uczestniczyło pięć szkół ponadgimnazjalnych.  Chłopcy musieli pokonać dystans 1500 metrów, a dziewczęta 1000 m.   Organizatorami zawodów byli tradycyjnie nauczyciele PCE-ZSP w Lęborku: mgr Tomasz Mielewczyk oraz mgr Anna Ramczyk. Pierwsze miejsce w kategorii chłopców zdobył  Łukasz Janowicz z II Liceum Ogólnokształcącego,  drugie  Paweł Łabacki  z II Liceum Ogólnokształcącego   natomiast jako trzeci dobiegł do mety Patryk Grzbiela również  z II Liceum Ogólnokształcącego . W klasyfikacji dziewcząt jako pierwsza przybiegła Izabela Staszewska z I Liceum Ogólnokształcącego, druga Karolina Plotzka z Powiatowego Centrum Edukacyjnego ZSP , a trzecia uplasowała się Beata Bondarczuk   z I Liceum Ogólnokształcącego. Osoby, które znalazły się na podium będą reprezentowały powiat i własną szkołę na mistrzostwach województwa w Gdyni. W klasyfikacji drużynowej w kategorii chłopców pierwsze miejsce zdobyło II LO, drugie ZSM-I, trzecie ZSGŻiA, natomiast w kategorii dziewcząt także pierwsze miejsce zdobyło II LO, drugie PCE ZSP , a trzecie ZSGŻiA.

Opiekunowie: Tomasz Mielewczyk, Anna Ramczyk