Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Zobacz Uroczystość Mianowania Uczniów Klas Wojskowych na Wyższe Stopnie! Gigantyczna Galeria Zdjęć!

 Zobacz Uroczystość Mianowania Uczniów Klas Wojskowych na Wyższe Stopnie! Gigantyczna Galeria Zdjęć!

Uroczystość Mianowania Uczniów Klas Wojskowych na Wyższe Stopnie!

Uroczystość w PCE-ZSP rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie  Dyrektor Pan Artur Obolewski podsumował kolejny rok szkolenia wojskowego i proobronnego w naszej szkole. Zaznaczył, że dzięki zaangażowaniu nauczycieli i wsparciu organu prowadzącego, możliwe jest rozwijanie pasji i zainteresowań młodzieży. Podkreślił celowość prowadzenia w szkole klas wojskowych. Cały trud poniesiony na rzecz wyszkolenia młodzieży wzmocnił bowiem Program Pilotażowy MON, w ramach którego, uczniowie doskonalą umiejętności sprawnościowe i wojskowe. Praktyczne kompetencje kształtują w młodzieży ducha patriotyzmu i motywują  do udziału w trudnych ćwiczeniach sprawnościowych oraz nauki z zakresu: edukacji dla bezpieczeństwa i logistyki.

W dalszej części uroczystości uczniowie zaprezentowali efekty rocznej pracy, udział w różnych wydarzeniach z życia klas wojskowych. Zebrani obejrzeli film przedstawiający realizację zadań z edukacji wojskowej z udziałem uczniów klas mundurowych.

Następnie odczytano decyzję o mianowaniu młodzieży na kolejne stopnie. Młodzież z klas drugich awansowała na  stopień kadeta, a  z trzecich na stopień starszego kadeta. Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami na mundurach   naszych Uczniów pojawiły się tego dnia symboliczne dwie lub trzy belki.

Szczególnie wyróżniającym się uczniom wręczono Brązową, Srebrną i Złotą oznakę „Wzorowego Kadeta”.

Lista wyróżnionych uczniów

Złotą odznakę „WZOROWY  KADET” otrzymali:

1. Piotrowska Katarzyna z kl. 2 TLb

2. Busłowicz Kacper z kl. 2TLb

3. Choszcz Barbara z kl. 3 TLb  prawo do noszenia na kolejny rok

4. Klejna  Dawid z kl. 3 TLa prawo do noszenia na kolejny rok

 

Srebrną odznakę „WZOROWY KADET” otrzymali:

1.   Furmaniak Aleksandra z kl. 2 TLb

2.   Szulc Karolina z kl. 3 TLb

 

Brązową  odznakę „WZOROWY KADET” otrzymali:

1.    Michałek Dominika z kl. 3TLa

2.    Klejsa Szymon z kl. 2 TLa

3.    Keller Marta z kl. 2 TLa

4.    Kołoszyc Marta z kl. 3 TLb prawo do noszenia na kolejny rok

5.    Gawryszewski Patryk z kl. 3 TLb  prawo do noszenia na kolejny rok

6.    Seroczyński  Michał z kl. 3 TLb prawo do noszenia na kolejny rok

 

W ramach tegorocznej uroczystości uczniowie odśpiewali pieśni patriotyczne, którym towarzyszyła recytacja nastrojowych wierszy, przygotowanych pod kierunkiem n-la przedmiotów logistycznych – Pana Sławomira Głowackiego.

Również pokaz umiejętności sprawnościowych sztuk walk przygotowany pod kierunkiem nauczyciela – Pana Tomasza Kosińskiego wzbudził ogromne zainteresowanie. Zaproszeni goście, zarówno włodarze miasta i powiatu, rodzice, jak i przedstawiciele lokalnej prasy,  nagrodzili gromki brawami występy artystyczne i pokazy sprawnościowe uczniów.

Za przygotowanie naszej młodzieży z ramienia PCE-ZSP odpowiadali następujący nauczyciele: Pan Ryszard Sałasiński, Pan Sławomir Głowacki, Pan Tomasz Kosiński, Pan Mirosław Świątkowski.   

Na zakończenie uroczystości, Wicestarosta Powiatu Lęborskiego – Pani Elżbieta Godderis i radna Sejmiku Województwa Pomorskiego – Pani Alicja Zajączkowska złożyły gratulacje wyróżnionym i zapewniły o dalszym wsparciu szkoły w zakresie prowadzenia klas wojskowych.

 

Powiatowe Centrum Edukacyjne, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku

 

 

 

 

 

Zobacz nasze