Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Szkolenie pokazowe w firmie Meyn

 W dniu 23 października uczniowie klasy wojskowej II TLa – PCE ZSP, w ramach zajęć programowych z przedmiotów logistycznych uczestniczyli w szkoleniu pokazowym w firmie Meyn Polska w Lęborku. Celem pobytu było zapoznanie uczniów z zarządzaniem produkcją, planowaniem przepływu materiałów, typem produkcji oraz infrastrukturą procesów produkcyjnych zakładu. Na wstępie przedstawiciel firmy Meyn Pani Monika Zajkowska – specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi przedstawiła historię firmy oraz zakres i zasięg jej funkcjonowania. Następnie uczniowie pod kierunkiem kierowników poszczególnych działów zostali zapoznani z elementami planowania produkcji, infrastrukturą logistyczną procesów produkcyjnych. Uczniowie mieli okazje zapoznać się z urządzeniami technicznymi wykorzystywanymi w organizacji produkcji takimi jak: tokarki, wytaczarki, wiertarki, frezarki, szlifierki i docierarki, obrabiarki do cięcia, przecinania i gięcia. Dodatkowo  szkoleni zostali zapoznani z nowymi technologiami, związanymi z układem magazynów, zagospodarowaniem przestrzeni magazynowych, systemem automatycznej identyfikacji danych oraz przepływem informacji w magazynie.

Uczniom przedstawiono również środki transportu wewnętrznego wykorzystywane w procesie produkcji oraz omówiono system odprowadzania i neutralizacji odpadów.

Na koniec zaprezentowano film poglądowy dotyczący wykorzystania w przemyślę spożywczym maszyn i urządzeń produkowanych przez firmę Meyn Polska. 

Zajęcia miały charakter pokazu z omówieniem, co spotkało się z dużym zainteresowaniem, zaangażowaniem  i  dużą aktywnością wśród młodzieży.

                mgr Sławomir Głowacki

Zobacz nasze