Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku

Godło Polski

„SPRAWNI, JAK ŻOŁNIERZE”

W dniu 28 kwietnia 2015 r. w Wejherowie odbyły się  XXXVII wojewódzkie zawody w pięcioboju sportowo–obronnym „Sprawni, jak żołnierze”.

Zawody w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie zorganizowano już po raz 21, ich celem, poza promocją aktywnego i zdrowego stylu życia, było wyłonienie mistrzów województwa pomorskiego, którzy wezmą udział w zawodach na szczeblu centralnym. Do rywalizacji przystąpiło ponad 20 trzyosobowych drużyn ze szkół średnich województwa pomorskiego.

- Paweł Wożniak z kl. 2 Tla

W rzucie granatem, torze przeszkód, pierwszej pomocy przedmedycznej, biegu na orientację i strzelaniu do celu dziewczęta zajęły drugie miejsce i zdobyły puchar i srebrne medale wicemistrzów  województwa pomorskiego. Reprezentacja męska natomiast po zaciętej walce zajęła trzecie miejsce w województwie  oraz zdobyła puchar i brązowe medale.

Serdeczne gratulacje za zaangażowanie i ogromny wysiłek ,oraz godne reprezentowanie szkoły i miasta na zawodach.