Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Sprawdź - strzelanie do celów ukazujących się. Zobacz karabinek „Beryl”.

 Sprawdź -  strzelanie do celów ukazujących się. Zobacz karabinek „Beryl”.

Ćwiczenia logistyczne!

We wtorek 9 maja o godzinie 8.00 w czasie intensywnej śnieżycy uczniowie klas pierwszych logistycznych rozpoczęli zajęcia praktyczne w 1 batalionie zmechanizowanym. Szkolenie prowadzono w kilkunastu grupach, gdzie uczniowie poznawali i doskonalili wojskowe rzemiosło. Najważniejszym z punktów nauczania było strzelanie na celność i skupienie z karabinka „Beryl” oraz strzelanie z tego samego karabinka do celów ukazujących się. Ciekawostką tych strzelań było to że uczniowie strzelali na bardzo nowoczesnej strzelnicy elektronicznej typu „Śnieżnik”, która umożliwia wykonywanie różnych zadań ogniowych.

Strzelanie z wiatrówki!

Inne grupy ćwiczyły na PTO czyli Placu Treningów Ogniowych i strzelnicy pistoletowej, odbywało się tam strzelanie z wiatrówki do tarczy 23.p, rzut granatem w różnych postawach, terenoznawstwo, gdzie uczniowie poznawali zasady posługiwania się busolą oraz orientowania mapy. Ostatnia grupa poznawała natomiast zasady poruszania się na polu walki.

Zakończenie zajęć!

Szczęśliwie pogoda po kilku godzinach poprawiła się i wyjrzało słońce, które poprawiło nastroje zarówno uczniów, jak i instruktorów.

Ryszard Sałasiński

PCE - ZSP

Zobacz nasze