Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Podsumowanie edukacji wojskowej

Czerwiec ,jak co roku  jest dla klas wojskowych miesiącem podsumowania edukacji wojskowej , odbywające się w tym czasie zajęcia są praktycznym sprawdzeniem umiejętności zdobytych w czasie roku szkolnego, są również sprawdzeniem wytrzymałości, odporności i zaangażowania uczniów.

W ubiegłym tygodniu w 1 batalionie zmechanizowanym odbyły się zajęcia podsumowujące cykl nauczania w klasach pierwszych i drugich technik logistyk i technik budownictwa.

W ramach zajęć uczniowie pokonywali  przeszkody na Ośrodku Sprawności Fizycznej , wykazywali swoją sprawność na taktycznym torze przeszkód a także wykonywali okop do postawy leżącej i rzucali granatem. Kolejnym etapem był marsz według mapy na poligon Sokołówka i odnalezienie zaznaczonych na mapie punktów w terenie.

Uczniowie wykazali się w większości hartem ducha, wysokimi umiejętnościami i zaangażowaniem , procentowało to  wspaniałymi czasami osiągniętymi na torach przeszkód, które nie były gorsze od czasów osiąganych przez żołnierzy zawodowych.

Wszystkim biorącym udział w zajęciach gratuluję postawy i wyników a instruktorom z 1 batalionu serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu zajęć.

 

Ryszard  Sałasiński

 

Zobacz nasze