Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Olimpiada logistyczna w Tczewie

 W dniu 1 grudnia  br., w Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie odbył się II etap - VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.  W drugim etapie – okręgowym największego w Polsce turnieju wiedzy logistycznej znalazło się 588 uczniów ze 181 szkół ponadgimnazjalnych. Wśród uczestników tego turnieju znalazł się uczeń naszej szkoły– Dawid Orlikowski z klasy II TLb PCE, ZSP

Uczniowie, którzy w etapie okręgowym  najlepiej poradzą sobie z zestawem 25 pytań wielokrotnego wyboru, zakwalifikują się do finału, który odbędzie się tradycyjnie w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, 4 marca 2016 r.

Stawką drugiego etapu jest miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej – a oznacza to m.in. zwolnienie z pisemnej części egzaminu zawodowego. Grono finalistów to uczniowie najpilniej obserwowani przez potencjalnych pracodawców, wspierających organizację zawodów, którzy poszukują prawdziwych logistycznych talentów.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna już od siedmiu lat skupia najzdolniejszych uczniów, przygotowujących się do zawodu logistyka. Z radością obserwujemy rozwój i dalsze losy naszego olimpijczyka, jego sukcesy i osiągnięcia. 

Sławomir Głowacki

Zobacz nasze