Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Logistycy pod żaglami

 W dniu 3 października br. uczniowie  naszej szkoły brali udział¸ w największym wyścigu żeglarskim organizowanym na Zatoce Gdańskiej pod nazwˆ - "Bękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej". W klasie jachtowej  9 m w formule australijskiej uczestniczył ¸ Jacht "Pozytywny" z Zespołu Szkół¸ im. Macieja Pułaskiego w Pucku ˆ - kadeci z LSM (Liceum Służb Mundurowych) w Pucku oraz kadeci z zaprzyjaźnionej szkoły Powiatowe Centrum Edukacyjne ZSP  (Technikum Logistyczne) z Lęborka.

Załoga składała się z następujących osób:

1. kapitan: kmdr rez. Jacek Kosiński - Dyrektor LSM

2. Tomasz Labudda - LSM Puck

3. Aleksandra Nadolska- LSM Puck

4. Szymon Śliwiński -  PCE ZSP  Lębork

5. Paweł¸ Woźniak -  PCE ZSP Lębork

Rywalizację  w naszej klasie jachtowej  wygrał ¸  jacht "Eryk" dowodzony przez Pana Romana Paszke.

Tradycyjnie w pierwszy weekend października Yacht Klub Stal Gdynia organizuje regaty, w których może wziąćˆudział¸ wszystko co pływa i jest napędzane wiatrem. Zawody patronatem honorowym objąłˆ¸ marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

"Bękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej" to jedne z najstarszych cyklicznych regat w Polsce, które organizowane sąˆ od 1952 r. Wydarzenie to wpisało się w kalendarz trójmiejskich imprez sportowych i dla wielu jest nieoficjalnym zakończeniem regatowego sezonu żeglarskiego.

Głównąˆ nagrodą ˆ  wyścigu jest wpisanie ˆ nazwiska zwycięzcy na Błękitnąˆ Wstęgę. Ponadto wszystkie jednostki startujące w regatach konkurująˆ w swoich klasach.

Regaty o "Błękitnaˆ Wstęga  Zatoki Gdańskiej" od lat sąˆ atrakcjąˆ dla żeglarzy, którzy czekająˆ na nie przez cały sezon, jak również i dla fanów żeglarstwa.

Błękitnaˆ Wstęga « Zatoki Gdańskiej wygrał¸ rosyjski jacht  z Kaliningradu.

Pierwsząˆ damąˆ Zatoki została  - a Ewa żeglująca  na A-Kacie.

Poza klasyfikacjiˆ w poszczególnych klasach wyłoniono najszybszą załogę. . Została niąˆ ekipa pod dowództwem Marii Kurant.

PCE, ZSP

Sławomir Głowacki

Zobacz nasze