Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Zobacz - przy pomocy instruktorów z Magnum – Arena realizowali wystrzałowe scenariusze zajęć.

 W dniu 19 października uczniowie klas mundurowych z 2 TLa oraz 1 TLb przebywali na obiekcie zurbanizowanym w Gdańsku – Magnum Arena,  gdzie  przeżywali prawdziwą przygodę  i niezapomniane doświadczenia  w strzelaniu  w ramach ASG.

Ćwiczenie taktyczne było poprzedzone szczegółowym instruktażem związanym z zachowaniem warunków bezpieczeństwa oraz posługiwania się bronią strzelecką. Uczniowie w ramach ćwiczenia zostali wyposażeni w ochraniacze oraz czapki i opaski identyfikujące przynależność do danej grupy. Zajęcia odbywały się na pięciu kondygnacjach. Klasy zostały podzielone na dwie rywalizujące drużyny , gdzie przy pomocy instruktorów z Magnum – Arena realizowali scenariusze zajęć.

Pierwszy ze scenariuszy to tzw.  „przepychanka „ polegająca na tym , iż gracze – drużyny stają po dwóch stronach piętra i walczą ze sobą do utraty wszystkich żyć.

Drugi ze scenariuszy to klasyczna rozgrywka w której gracze walczą o flagę na 3 piętrach.

Trzeci  ze scenariuszy  dotyczył obrony jednej z drużyn  przez określony czas w wyznaczonej przestrzeni, druga zaś  drużyna miała za zadanie wykonać atak            z każdej możliwej strony.

Zajęcia odbywały się z wielką dynamiką i zaangażowaniem o czym świadczyć może fakt, iż każdy z jego uczestników miał do dyspozycji około 1800 sztuk amunicji. 

Sławomir Głowacki

PCE-ZSP

 

 

 

Zobacz nasze