Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Wycieczka na Hel!

Uczniowie klas pierwszych technikum,  już po raz kolejny zostali zaproszeni przez zaprzyjaźnioną szkołę mundurową z Gdańska na uroczystość mianowania  na „wilki morskie”.

Ceremonia odbyła się 07 września 2018r. na Helu. Uczniowie na Hel udali się drogą morską na pokładzie gdańskiego katamaranu „Opal”. Podobnie jak w latach poprzednich droga na Hel była pełna niespodzianek morskich w postaci krótkich fal oraz ostrego morskiego wiatru. Fale nieźle bujały na morzu. Na szczęście uczniowie byli wytrzymali i szczęśliwie dotarli do celu.

Młodzież  z Zespołu Szkół Morskich w Gdańsku oraz nasi uczniowie  brali udział w morskich konkurencjach prowadzonych przez króla mórz - Neptuna i jego świtę. Po mianowaniu na „wilki morskie” dodatkową atrakcją był coroczny wybór najpiękniejszego kociego ogona. Uczniowie integrowali się ze sobą podczas zwiedzania Helu i w drodze powrotnej przez Zatokę Gdańską.   Z ramienia szkoły opiekunami wycieczki byli wychowawcy klas Panie Elżbieta Miśkiewicz oraz Iwona Retman. Nad całością wycieczki czuwał i koordynował Sławomir Głowacki.    

Sławomir Głowacki

 

Zobacz nasze