Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Wstępny - Sondaż Czytelniczy. Zainteresowania naszych Uczniów.

 Wstępny  - Sondaż Czytelniczy. Zainteresowania naszych Uczniów.

Gdzie przebywają Uczniowie, tam rozwija się poziom czytelnictwa – Paralelizm woluminowy.

Uczniowie  z wybranych  klas PCE, ZSP dokonali  wstępnego  wyboru nowości czytelniczych, które w ich uznaniu powinny wzbogacić zbiory biblioteczne w ramach Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Propozycje młodzieży zawierały następujące woluminy:

- kryminały, komedie, dramaty, fantastykę, religijne,  historyczne, science- fiction, literaturę mroku, horrory, detektywistyczne, thrillery, dotyczące zawodów mundurowych, przygodowe, o piłkarzach, biograficzne, literaturę faktu, sportowe, z architekturą, o ulicznych patologiach, o miłości, o uzależnieniach narkotykami.

Wymienione książki:

- „Wichrowe wzgórza”, słowniki do języka angielskiego, Kroniki z Powstania Warszawskiego, streszczenia i opracowania lektur, Manga, Wojsko Polskie, „Krzyż i sztylet”, „Przed nami miłość”, „Zielona Mila”, „Mroczna wieża”, książki o zdrowym odżywianiu, o Wołyniu, o podświadomości, „Dziewczyna z pociągu”.

Ulubieni autorzy:

-Paulo Coelho, Nicolas Sparks, John Green,  Stephen King,

Sondaże zostały przygotowane podczas zajęć z zakresu :

„Marketingu słownego analizującego  książki  z naszych marzeń”.

Sylwia Skroś

Zobacz nasze