Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Uwalniamy książki – czyli uruchamiamy szkolny Bookcrossing!

 Uwalniamy książki – czyli uruchamiamy  szkolny  Bookcrossing!

Promocja Programu!

W ramach promocji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uruchamiamy szkolny Bookcrossing.  W multimedialnej czytelni PCE-ZSP wykładamy, w wiklinowych walizkach,  pierwsze książki przekazane przez Bibliotekę Pedagogiczną.

Teraz czas na nas!

Przynieś do biblioteki niepotrzebne woluminy, które przeznaczysz na wymianę z innymi osobami. Bookcrossing polega bowiem na dobrowolnym uwalnianiu książek. Magia słowa, które krąży, od jednej biblioteki do drugiej, to kolejny punkt naszego programu (NPRC).

Bookcrossing – tradycyjnie promuje październikowe święto bibliotek szkolnych, które ukazujemy  w sieci zachęcając do wyjątkowej  aktywności czytelniczej.

Druki przeznaczone dla anonimowych ludzi świadczą wyraźnie o naszym dobrym sercu, kreatywności i badaniu literatury, która w dobie XXI wieku wnika do mieszkań oraz różnych instytucji.

W szkole!

Program Bookcrossingu rozszerzamy także  na działania przeprowadzone przez świetlicę szkolną, która, na dużym na stole, umieściła   specjalny kosz na wszystkie  nowe książki.

Włączając się do  akcji tworzysz  nieszablonowy klimat  szkoły, w której to  woluminy zjednują wszystkich odbiorców.

Przypominamy:

„Bookcrossing - idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty)[1], po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka - bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych.” – Wikipedia.

 

Sylwia Skroś