Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Uwaga Uczniowie – rusza nabór do nowego projektu!!!

Rozpoczynamy rekrutację do projektu pn.: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”. Jego autorem jest Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. To bardzo ciekawe przedsięwzięcie dające Wam szansę na bezpłatne zdobycie zupełnie nowych umiejętności zawodowych, związanych ze specjalnością, której się uczycie lub tej jaka Was po prostu aktualnie, dodatkowo interesuje. Często pytacie o możliwość udziału, np. w różnorodnych kursach, m.in. spawania lub z zakresu gastronomii – od nowego roku szkolnego – 2016/2017, ponownie będzie to możliwe! Poza tym uczestnicy planowanych szkoleń będą mogli:

  • odbyć praktyki bądź staże zawodowe u pracodawców, za które otrzymają wynagrodzenie;
  • odwiedzać przedsiębiorstwa i uczelnie wyższe w ramach wycieczek;
  • ubiegać się o przyznanie stypendium za wyniki z przedmiotów zawodowych;
  • startować w konkursach z przedmiotów zawodowych, gdzie będą czekały atrakcyjne nagrody.

Przypominamy, ze projekt rusza we wrześniu 2016 r., a wolę udziału w nim możecie już zgłaszać. Zapraszamy w tym celu do Sekretariatu Szkoły lub doradcy zawodowego – konieczne jest bowiem wypełnienie e – deklaracji uczestnictwa.

Jeśli chcesz rozwijać swoją wiedzę i umiejętności zawodowe, zgłoś się koniecznie do udziału w projekcie! Wasze zgłoszenia przyjmujemy do 17 czerwca 2016 r.

 

Sławomir Hryczak