Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Trochę inna szkoła

  Czas szkolny kojarzy się przeważnie ze zbyt długimi lekcjami i o wiele za krótkimi przerwami. Czas szkolny to podręczniki, zeszyty, sprawdziany i mnóstwo zadań domowych, które skutecznie „psują” popołudnie. Czas szkolny to także spotkania z rówieśnikami, źródło wspomnień, które pieknieją po latach i odrobiny beztroski przeżywanej w klasowym gronie.

            Uczniowie IIITbe doświadczyli owej beztroski w słoneczny czwartek – 21 września – kiedy to rozegrali emocjonujące pojedynki paintbolla. Polem walki były scenerie na Paintball Ranczo w Częstkowie. Wśród leśnych zagajników, wraków samochodów, okopów, wież i szałasów zmagały się dwie drużyny – niebieskich i czerwonych. Dobra strategia, celne oko, współdziałanie, potężna dawka dystansu do siebie i dobrego humoru gwarantowały grę pełną dynamiki oraz mnóstwo niezapomnianych przeżyć. Paintball igrzyska zakończyła finałowa gra o flagę. Uczestnicy walczyli bardzo dzielnie, widać było ich zaciętość i determinację, a także prawdziwe dążenie do zwycięstwa.

Chociaż w trakcie gry byli swoimi przeciwnikami, to schodząc z pola walki stali się na powrót sojusznikami.

            Po zakończonych rozgrywkach, zmęczeni, ale i podekscytowani, ze smakiem zjadali pysznych chleb ze smalcem i kiełbasę z ogniska. To była prawdziwa uczta. Żal było uczniom opuszczać Paintball Ranczo, ale zabrali ze sobą wspomnienia i nadzieję, że jeszcze tu wrócą.

 

http://www.paintballranczo.pl

Magdalena Gałka

Zobacz nasze