Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Targi edukacyjne dla gimnazjalistów

Spotkanie z praktykami w sali gimnastycznej PCE, ZSP

Uczniów  klas gimnazjalnych przywitał w PCE, ZSP – Dyrektor szkoły – Pan Artur Obolewski. Następnie omówił proponowane na 2016/2017 rok -  profile klas technikalnych i zawodowych. Swoją wypowiedź wzbogacił także  prezentacjami multimedialnymi i wystawami przygotowanymi na stoiskach tematycznych.

Stanowiska  klasowe

Zainteresowaniem gimnazjalistów cieszyły się następujące zawody: 

I.    Technikum (4 lata):                                       

  • Technik logistyk – profil wojskowy (PATRONAT Jednostki Wojskowej w Lęborku)
  • Technik budownictwa - profil ogólnobudowlany - kierunek priorytetowy w województwie pomorskim
  • Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej - (PATRONAT – PGE Energia Odnawialna) - kierunek priorytetowy w województwie pomorskim

II.  Zasadnicza Szkoła Zawodowa (3 lata):

  • Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
  • Stolarz                                                                         
  • Sprzedawca
  • Kucharz
  • Fryzjer
  • Wielozawodowa (monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, murarz-tynkarz, krawiec, piekarz, cukiernik, dekarz, zdun, kamieniarz, cieśla, optyk-mechanik, złotnik-jubiler, zegarmistrz, kominiarz, betoniarz-zbrojarz, monter izolacji budowlanych, tapicer, kaletnik, obuwnik, fotofraf, szklarz ...) 

Atrakcje podczas targów

- Kucharze  przygotowali dla gimnazjalistów słodki poczęstunek w formie ciasteczek, babeczek,  gofrów.

- Logistycy   przygotowali we współpracy z wojskiem – smaczną grochówkę, popisy karate, atrakcje na strzelnicy.

- Uczniowie z klas OZE – przygotowali do prezentacji solary , a  także  elektroniczne pokazy sprzętu wykorzystywanego przy produkcji specjalistycznego oprogramowania  z tego zakresu.

-Uczniowie z klas budowlanych – przygotowali pokazy programów AutoCad, makiety, miniaturki budowli, projekty pięknej  przestrzeni.

- Uczennice z  klas fryzjerskich czesały i obcinały włosy na modelach gimnazjalnych.

- Uczniowie z  klas sprzedawców pokazywali działanie, sprzętu muzycznego, kas fiskalnych i plastyczne ozdoby, które można zaprojektować dla sklepów papierniczych.

-Uczniowie klas stolarskich, hydraulicznych, wykończeniowych, instalacyjnych demonstrowali swój zawód w praktyce na konkretnych przedmiotach i elementach wykorzystywanych w domach, firmach, zakładach pracy.

Cel  targów w PCE, ZSP

Targi edukacyjne w PCE, ZSP to stały element promocyjny naszych działań. Placówka kształcąca młodzież w wielu zawodach oferuje  bowiem szeroki zakres propozycji dla osób pragnących zostać mistrzami  i specjalistami z określonych dziedzin wiedzy. Gwarancja praktyk w zakładach pracy dodatkowo podnosi poziom naszego nauczania, a egzaminy kwalifikacyjne nadają  młodzieży wyjątkowej rangi w byciu dobrymi fachowcami  na rynku pracy. Kadra PCE, ZSP składająca się ze specjalistów i pasjonatów swoich zawodów powoduje , że młodzi ludzie wybierają naszą szkołę jako kreatywnego  lidera od kształcenia zawodowego. Wachlarz ofert edukacyjnych zaprezentowany podczas targów  dodatkowo przyczynia się do konkretnego kroku gimnazjalistów, którzy decydują się przez formularz  elektroniczny,  na spędzenie kolejnych lat w murach naszej szkoły.

 

Promocje w mediach

W celach edukacyjnych -  Dyrektor PCE, ZSP – Pan Artur Obolewski - udzielał wywiadów telewizyjnych, w których podkreślał  rolę   pokazowych targów w podejmowaniu  przez gimnazjalistów    zasadniczej decyzji  dotyczącej  wyboru   nowej szkoły.  

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi zdjęciami.

Sylwia Skroś