Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Światowy Dzień Zdrowia w PCE

 Światowy Dzień Zdrowia w PCE

            Dnia 07 kwietnia, jak co roku obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Nasza szkoła również włącza się w organizację akcji prozdrowotnych tego dnia.

My skupiliśmy się głównie na zdrowym trybie życia i zdrowym żywieniu, tak ważnym, zwłaszcza w okresie dorastania. Jest to także okazja zachęcenia młodzieży do wyrobienia nawyków zdrowotnych na dorosłe życie.

            W świetlicy szkolnej tego dnia można było zapoznać się z wystawą prac plastycznych wykonanych przez uczennice z klasy I A wraz z nauczycielem wychowania fizycznego panią Danutą Milewską – Biały, dotyczącą zdrowego żywienia i ważną rolą aktywności fizycznej w życiu człowieka. Prace plastyczne w formie plakatów zostały wykonane za lekcji wychowania fizycznego, jako element edukacji zdrowotnej.

            Uczniowie klasy III TŻ – Natalia Walczak, Monika Orlikowska i Daniel Gałczyński wraz z nauczycielem przedmiotów gastronomicznych panią Krystyną Wudniak – Styn zafundowali całej społeczności uczniowskiej ucztę dla podniebienia, ale także dla oczu. Kanapki przez nich wykonane były bajecznie kolorowe i bardzo smaczne, a przy okazji także zdrowe, pełne witamin i soli mineralnych oraz pełnowartościowego białka,  bo do ich sporządzenia  wykorzystano różne kolorowe warzywa, kiełki, razowe pieczywo i  biały ser. 

Kto spróbował, ten potwierdzi, a kto nie spróbował, niech żałuje.

Produkty na poczęstunek dla uczniów zakupiono z funduszy Rady Rodziców PCE.

            Tematem tegorocznego Dnia Zdrowia była depresja i w związku z tym w kilku klasach przeprowadzono na ten temat lekcje z pedagogiem szkolnym oraz ankietę na temat depresji.

K. Wudniak – Styn

A. Motas