Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Sprzężenie klas mundurowych na pobliskim Helu!

 Sprzężenie klas mundurowych na pobliskim Helu!

Wypłynięcie na Hel!

W piątek 8.09.2017 roku  uczniowie klas I  - TLA, TLB, T -  z  PCE, ZSP -  spotkali się przy Hotelu Hilton z młodzieżą z ZSM z Gdańska. Rozpoczął się wówczas pierwszy etap wspólnej wyprawy na odległy  Hel. Po przemieszczeniu się na  - Katamaran OPAL – pożegnaliśmy Targ Rybny i wypłynęliśmy w 2 godzinny rejs. Odważnie znieśliśmy  też  kaprysy lekkiego deszczu. Na pokładzie zapanowała jednak  typowo twórcza atmosfera, gdyż  uczniowie klas pierwszych pomalowali twarze podkreślając  zabawne kocie:  oczy, wąsy i uszka. Bardziej odważni zdecydowali się na diabelskie oblicza, którym towarzyszyły gigantyczne widły. Integracja dwóch zespołów przebiegała więc w relaksacyjnej atmosferze, wnosiła  edukacyjną wymianę  poglądów, nowe informacje o gdańskich i lęborskich szkołach, a także o  profilach wszystkich klas mundurowych. Podróż okazała się doskonałą okazją do posiedzenia:

- przy barze, na pokładowych ławkach, a także do zwiedzenia całego katamaranu i podziwiania morskich widoków. 

Z Lęborka wyruszyli w ten rejs uczniowie z klas:

 - logistycznych ( PCE, ZSP) w wyśmienitym  towarzystwie nauczycieli: Ewy Szucy, Ryszarda Sałasińskiego, Sławomira Głowackiego  i Sylwii Skroś. Głównym inicjatorem wycieczki była Pani Dyrektor ZSM  w Gdańsku – Hanna Szkodo. Po dopłynięciu na Hel  odbyła się frapująca forma wyprawy - czyli część artystyczna podczas, której dokonano wyboru najpiękniejszego kociego ogona, wypito egzotyczne mikstury i odciśnięto na  kartkach papieru -  zabawne kocie dłonie.

Na  scenę zaproszono także  reprezentantów klas I i ich wychowawców, którzy dzielnie wykonali wszystkie zaplanowane zadania. Uczeń PCE-ZSP  zajął   I miejsce w konkursie na  rasowy  ogon i w  nagrodę  pojedzie do Berlina na Światowe Targi Turystyki , które odbędą  się w II kwartale roku 2018. W trakcie czasu wolnego wszyscy uczestnicy, naszej  morskiej wyprawy,  mieli okazję zwiedzić  Hel, zjeść ciepły posiłek i wykonać pamiątkowe zdjęcia.

W promieniach gorącego Słońca!

Port morski Hel – to doskonałe miejsce dla poznania atrakcji turystycznych tego uroczego zakątka:

-  wystąpienia na dużej scenie, przybliżenia ośrodka rybołówstwa,

- odbycia spaceru przy porcie jachtowym, przystani rybackiej, żegludze tej typowo pasażerskiej, która przywozi tego dnia wycieczki klasowe z okolicznych miejscowości,

- przejścia się po deptaku, podziwiania muszli, rękodzieła, naczyń i ubrań o odcieniu marynistycznym,

- wyjścia nad brzeg morza, wykonania zdjęć na pomoście,

-oddychania nadmorskim powietrzem i przygotowania zdjęć na facebooka.

Spotkanie nauczycieli!

Tradycja wspólnej wyprawy na Hel gwarantuje wymianę poglądów nauczycielskich. Służy rozwijaniu współpracy na płaszczyźnie lęborsko - gdańskiej, omówieniu nowych kierunków nauczania, sensowności utrzymania klas mundurowych, organizacji zajęć szkolnych, rozwijaniu kreatywności uczniowskiej, nakreślaniu nowych perspektyw edukacyjno- wycieczkowych, a także zapewnianiu atrakcyjnych chwil na Katamaranie.

Sylwia Skroś

Zobacz nasze