Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Sprawdź z nami książkowe Instagramy!

 Sprawdź   z nami książkowe Instagramy!

W sieci słów!

Biblioteka , to miejsce idealne do rozmów o książkach. I właśnie, dlatego w multimedialnej czytelni odbyły się nowoczesne lekcje o Instagramach. Uczniowie z klasy IA ( PCE-ZSP) mieli za zadanie uruchomić prywatne profile. To w nich wyszukiwali następnie różne  konta  zgłaszające się  po wpisaniu słowa: „książka/i”.

Radosne poznawanie świata!

Przy dobrych humorach młodzi ludzie przeanalizowali  oznaczenia profili. Niektóre z nich były dość śmieszne, inne bardzo poważne. Zachwycali się więc pomysłami na wykonanie cudownych , słodkich zdjęć z woluminami.

Z kotami i filiżankami!

Hitem zajęć były fotografie z kotami, filiżankami pełnymi kawy, interesującymi książkami. Sztuka ułożenia dzieł na podłogach, kanapach, stoliczkach, zasługiwała zatem  na uznanie.

Profile opowiadały o:

- czytaniu książek, recenzjach, dobrych książkach, niebie, świecie książki, targach książki, pasjach, życiu z książkami, oku na książki,  duszy do książek, przyjacielskim spojrzeniu na książki, opisach książek, tajemnicach książek, wydawnictwach, festiwalach książek, miłośnikach książek, latających książkach.  

Technologie i komórki zapewniły wszystkim moc atrakcji, szybki dostęp do informacji i nowoczesne spojrzenie na „słowa” zaklęte w papierowych dziełach sztuki. Każda książka  znalazła się  bowiem w zasięgu jednej dłoni. Ukazała cenną wiedzę. Dała nadzieję na cenne  źródło informacji.   

Zajęcia poprowadziła – Sylwia Skroś

Zobacz nasze