Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Sprawdź wydarzenie o „Żołnierzach Wyklętych”

 Sprawdź  wydarzenie o  „Żołnierzach Wyklętych” 

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku.

Pamiętać- to nasz obowiązek! Pod takim hasłem 1 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zorganizowany z klasą IV TLA i I TLA pod opieką Pani Marzeny Cierockiej –Szychta.

Uczniowie poznali wiele informacji o życiu „Żołnierzy Wyklętych” i warunkach w jakich żyli. W trakcie apelu zostały przybliżone uczniom sylwetki bohaterskich żołnierzy i żołnierek, którzy ginęli , ponieważ nie chcieli zaakceptować narzuconego siłą systemu komunistycznego. Całość była urozmaicona prezentacją i wystawą.

 Młodzież w wielkim skupieniu i dużym zainteresowaniu wysłuchała apelu, czego dowodem była zupełna cisza i podziękowania brawami.

     Dziękujemy wszystkim za przybycie na apel i  liczne serdeczne podziękowania i pochwały. Cieszymy się, że nasze przedstawienie apelu tak bardzo Wam się podobało.

                                                                                                  Marzena Cierocka –Szychta

Foto - Sylwia Skroś, Sławomir Hryczak.

Zobacz nasze