Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Sprawdź - Podsumowanie i rozliczenie dofinansowania Ministerstwa Obrony Narodowej

 Podsumowanie i rozliczenie dofinansowania Ministerstwa Obrony Narodowej i Starostwa Powiatowego do programu pilotażowego MON wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących piony certyfikowanych wojskowych klas mundurowych.

Ostatni tydzień przed feriami był bardzo pracowity dla dyrekcji i pracowników szkoły finalizujących rozliczenie dofinansowania MON do „Pakietu wyposażenia klas mundurowych” i „Pakietu wyposażenia ucznia klasy mundurowej”

Udało się zakończyć zakup sprzętu do szkolenia uczniów oraz zakup umundurowania i wyposażenia indywidualnego dla wszystkich uczniów klas trzecich i drugich o profilu wojskowym.

Dotacja, którą otrzymała Szkoła wyniosła 105 tysięcy 283 złote z czego kwotę 21 tysięcy 56 złotych stanowiło dofinansowanie projektu przez Starostwo Powiatowe w Lęborku

Za tę sumę zakupiliśmy wiele egzemplarzy sprzętu w tym: repliki broni ,makiety broni ,hełmy, kamizelki taktyczne i wiele innego sprzętu który pozwoli prowadzić zajęcia z edukacji wojskowej w bardzo realnych warunkach i na wysokim poziomie.

Nowe umundurowanie wz. 2010, kurtki nieprzemakalne, berety nowego wzoru, plecaki, koszulki i wiele innych elementów wyposażenia indywidualnego zostały użyczone uczniom przez Szkołę na okres realizacji programu. Spowodowały ujednolicenie wyglądu uczniów i poprawiły warunki uczestniczenia w zajęciach terenowych a także sprawiły uczniom wielką radość.

Ryszard Sałasiński

Zobacz nasze