Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Sprawdź nasze ćwiczenia wojskowe!

Sprawdź nasze ćwiczenia wojskowe!

Pod koniec roku!

Ostatnie dni nauki przed wakacjami były okresem bardzo gorącym dla uczniów klas wojskowych, początek  czerwca obfitował bowiem w szereg ważnych przedsięwzięć. Klasy pierwsze odbyły zajęcia podsumowujące pierwszy rok szkolenia wojskowego, w ramach tych zajęć uczniowie przeszli około 20 kilometrów na poligon „Sokołówka” .

W czasie marszu wykonywali różnorodne zadania, było  to min. rozpoznanie drogi marszu, rozwijanie szyków ,ewakuacja rannych. Znalazł się również czas na ognisko i pieczenie kiełbasek i  wymianę wrażeń z ostatnich dni. Było o czym opowiadać ponieważ 9 czerwca ponad 30 uczniów klas wojskowych zarówno logistyków jak i techników budownictwa brało udział w „Pierwszym Biegu Desantowca Morskiego”, który żołnierze 1 batalionu zmechanizowanego zorganizowali z okazji święta batalionu. Warto wspomnieć ,że w tym biegu w kategorii otwartej uczniowie naszej szkoły Klaudia Wolska i Jakub Nitras z klasy 1Tlb zajęli pierwsze miejsce ,Klaudia wygrała wśród kobiet na dystansie 4 kilometrów a Jakub mężczyzn na dystansie 8 kilometrów. Drużynowo nasi uczniowie zajęli 3 miejsce w silnej stawce biegaczy z różnych jednostek wojskowych.

Ważnym przedsięwzięciem które realizowaliśmy w ostatnim tygodniu było strzelanie z kbks na strzelnicy LOK Lębork, uczniowie pokazali się z jak najlepszej strony o czym świadczy fakt że wśród  ponad 60 strzelających dziewcząt i chłopców nie było osoby ,która nie zaliczyła strzelania na ocenę pozytywną, serdeczne gratulacje.

Ryszard Sałasiński

PCE-ZSP!

Zobacz nasze