Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Przysowach – zapraszamy na blog biblioteki PCE, ZSP

 Zapraszamy do magicznych słów Przysowach:

http://przysowach.blogspot.com/

„Magia słów” – nowość w bibliotece

Zbliżają się do nas magiczne święta, które wywołają wyjątkowy nastrój. Ale można go także osiągnąć – magicznością ludzkich słów. Wykładowcy Uczelni Wyższych zadbali bowiem o dawkę informacji, które dotykać będą naszej skóry, które zaszeleszczą od przewracanej na biurku karki, które popłyną z marzeniami, które uniosą nas wysoko w góry. 

Ale, żeby poczuć ich moc – każdy pisarz – a kto dziś nim nie jest? - będzie musiał przeczytać zaklęcia, odczarować słowa, zanucić pieśni życia. Słowa bowiem – to dar przekazywania pewnej cząstki naszego umysłu, które aby porwały tłumy muszą być dawkowane w odpowiedni sposób. Moc płynąca od specjalistów z tej dziedziny to obecnie nie tylko woluminy z instrukcjami, to nie tylko Wykłady w Szkołach Wyższych, ale także talent połączony z tajemną wiedzą. Magia świąt zaczaruje więc nas w każdym z domów, przeniesie do dalekich Krain, porwie, jak wiatr, poszybuje z nami samolotami, a następnie położy na stole książkę, doda do niej świąteczne serwetki i owoce życia – jabłka, aby energia wytworzona w określonej chwili – poniosła całe tłumy do miejsca, w którym króluje ludzka WYOBRAŹNIA. Życie to wieczne pogłębianie wiedzy, zdobywanie nowych umiejętności, a także przekazywanie słów na rzecz innych ludzi. 


Autorka twierdzi, że:


„ Słowa towarzyszą nam od dzieciństwa. Nadajemy nazwy wszystkiemu, co nas otacza; opowiadamy o tym, co dla nas ważne. Gdy korzystamy z wyszukiwarki internetowej , wpisujemy w jej okno pożądane frazy. I choćby wyznawcy kultury obrazkowej nie wiadomo , jak zaklinali rzeczywistość , to słowa mają moc. Zmieniają świat, wpływają na czytelników i klientów” - tak uważa - dr Joanna Wrycza- Bekier – która napisała książkę klasy business. 

Sylwia Skroś