Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Oryginalna - Galeria Sztuki - w Czytelni PCE

 Artysta – to Człowiek, który marzy o swojej  wystawie, aby inni ludzie mogli podziwiać Jego obrazy. Warto jest więc  wiedzieć, że to wyjątkowe marzenie  może się spełnić  w naszym  Lęborku w ramach współpracy Młodzieżowego Domu Kultury  z Powiatowym Centrum Edukacyjnym – ZSP. Wicedyrektor MDK – Pani Alina Walkusz - udostępniła bowiem prace plastyczne swoich wychowanków w celu wyeksponowania ich w  pomieszczeniach multimedialnej Czytelni i biblioteki PCE.

Pamiętajmy, że:

Obcowanie ze sztuką, która powstała na zajęciach z osobami szczególnie utalentowanymi , to dawka pozytywnych emocji, komentarzy, ocen, które mają inspirować innych do poznawania nowych zagadnień z zakresu sztuki, do oglądania obrazów, do odwiedzenia określonego miejsca i wyniesienia z niego pewnej  energii na kolejne jesienne dni  spędzone w szkole.  Warto jest zatem nadmienić, że  otoczenie w którym spędzamy nasz czas wolny i  lekcje idealnie nadaje się do stworzenia w nim wystawy, która  dostarcza  zawsze każdemu wnętrzu nietypowego- artystycznego klimatu.

Galeria sztuki ( obrazowo – książkowa) powstała  w PCE, ZSP – dzięki udostępnieniu prac uczniowskich z MDK –u . Zostały one przygotowane i wybrane, w ramach  współpracy oświatowej,  na zajęciach plastycznych odbywających się u   Pani Aliny Walkusz.

Sylwia Skroś