Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Obóz szkoleniowy klas certyfikowanych.

Miniony tydzień upłynął bardzo pracowicie i dostarczył wiele wrażeń uczniom klas trzecich ,które brały udział w obozie szkoleniowym w ramach certyfikowania po pierwszym roku udziału w Programie Certyfikowanych Klas Wojskowych.

Zajęcia praktyczne odbywały się codziennie w wymiarze 10 godzin lekcyjnych na obiektach szkoleniowych naszej jednostki patronackiej, w czasie obozu uczniowie realizowali zaplanowane zajęcia z taktyki ,szkolenia strzeleckiego,szkolenia medycznego , szkolenia inżynieryjno-saperskiego,łączności, terenoznawstwa. W czasie tych zajęć doskonalili w praktyce umiejętności  które zdobyli w czasie całego roku szkolnego z przedmiotu edukacja wojskowa.

Zajęcia zorganizowali i przeprowadzili żołnierze instruktorzy z 1 Batalionu Zmechanizowanego w Leborku. Całością zajęć kierował obecny koordynator współpracy z klasami wojskowymi p. sierż Artur Szymański. Zajęcia odbywały się z użyciem sprzętu wojskowego , środków pozoracji i były pełne dynamiki.

Uczniowie klasy 3 Tcg i 3 Tdg wykazali się dobrym wyszkoleniem ,zaangażowaniem i co ważne podkreślenia 100 % frekwencją przez wszystkie dni obozu. Pomimo zmęczenia drobnych otarć i wszechobecnego kurzu humory dopisywały i wszystkie zadania wykonywane były dokładnie i z entuzjazmem.

Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia na zdjęciach i filmach.

Nauczyciele edukacji wojskowej

 

Zobacz nasze