Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

O handlu ludźmi przed wakacjami

Przed wakacjami postanowiliśmy porozmawiać z młodzieżą na dość istotny temat, mianowicie o handlu ludźmi, zagrożeniach płynących z pracy wakacyjnej, o bezpieczeństwie własnym i innych młodych osób przy wyborze pracodawcy i pracy w sezonie letnim.

Do szkoły zaproszono doradcę zawodowego Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Lęborku Panią Bożenę Murawską, która przeprowadziła zajęcia z młodzieżą na temat handlu ludźmi. W zajęciach uczestniczyli uczniowie następujących klas: III a, III A, III B, II TLa, II TLb, III TLb. W czerwcu odbędą się kolejne spotkania dla pozostałych klas.

Pani B. Murawska w przystępny sposób wyjaśniła mechanizm naboru do pracy, opowiedziała na co należy zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy. Uczuliła na zachowanie bezpieczeństwa przed wyjazdem do pracy i co bardzo istotne, dała wskazówki, jak bezpiecznie i bez obaw podjąć uczciwą i legalną pracę bez ryzyka utraty wolności, zdrowia a  nawet życia.

Uczniowie z uwagą słuchali, oglądali prezentację i włączali się w dyskusję. Mamy nadzieję, że wyciągną wnioski i będą wiedzieli jak skorzystać ze zdobytych wiadomości.

A. Motas

 

Zobacz nasze