Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Nasze książki to uczta duchowa i nostalgiczna podróż życia - paralelizm

„Świat niezapomniane podróże”

- to wolumin, który otrzymałam do recenzji od punktu rozprowadzającego książki w Słupsku.

Zbliżają się wakacje i pracownicze urlopy, dlatego zatrzymuję się przy namibiańskich widokach, wschodach Słońca, gorących, czerwonych terenach, na których widok drzewa przyciąga uwagę każdego turysty. Sahara  - z pustynnymi widokami rozpala  ciało do wysokiej temperatury, aby przy krajobrazach z Egiptu, Tunezji, czy tak klimatycznego Maroka, pozwolić Ci na chwile całkowitego zapomnienia, odizolowania się od technologicznego świata. Kartka papieru, książka – to tylko zbiór liter, a może zdjęć, których czar zachęca do przeżycia wyjątkowej podróży marzeń.

Od zielonego do czerwonego życia

Od rezerwatów przyrody podobnych do Ngorongoro, Parku Narodowego Kilimandżaro, po Kartaginę – zabytki starożytności i tereny zielone wpływają na rozwój osobowości, gdyż wszystkie  przygody w terenie kształcą punkt odniesienia się do źródeł historycznych. Rzym, jako centralny punkt wyjściowy na drodze do szczęścia przenosi Cię do Wodospadów Wiktorii. Skrajne elementy całej układanki od piasku, po dżunglę i wodę – pozwalają dotykać delikatnego piękna, oazy, z której bije życie. A lasy i ich wysokie drzewa podają na tacy tlen. Ekosystemy, amazońskie dżungle – to odpowiedni wymiar dla zatrzymania czasu. Tylko Pomnik Zbawiciela  - w Rio de Janerio  - stanowi konkretny  punkt odniesienia do wymiaru duchowego.

W jaskiniach

Czasy naszych przodków ukazują stare jaskinie. A przepływające przez nie rzeki i wpadające do wnętrza promienie Słońca  - zmieniają ich kolor. Marząc jednak o Machu Picchu – poznajesz Inków, plusy wynikające z promocji rolnictwa i zwiedzania świątyń. A przywołując Raj na ziemi – udajesz się na słynne Karaiby i utożsamiasz się z uczuciami  - słynnego Krzysztofa Kolumba.

Sylwia Skroś

 

Zobacz nasze