Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

„Narodowe Czytanie” to wizja nowych szklanych domów dla książek.

Przy przewracanych kartkach!

I nawet Stefan Żeromski wie, że „Przedwiośnie” rozpoczyna się przy lęborskich żabkach. Fontanna i woda – to okolice naszego miasta, które przyciągają tłumy ludzi. A sobotni poranek urozmaicony książkami i głośnym czytaniem  -  tradycyjnie wzmacnia przekaz każdej treści.

Pora roku!

„Przedwiośnie” – zaraz „przed” , zaraz przed wybujałą roślinnością, zaraz przed Placem Pokoju, zaraz przed przyciąganiem moli woluminowych, wywołuje uczucie lekkiego pobudzenia do aktywnego życia. Literatura pomaga więc docierać do lęborczan oraz określonej społeczności w Internecie.

W teatrze  ważnych słów!

Do roli wyjątkowych aktorów przygotowali się:

- Burmistrz Miasta Lęborka,

- Starosta Lęborski,

- MBP w Lęborku,

- Lot Ziemia Lęborska – Łeba,

- LCK Fregata,

- Hufiec ZHP Lębork,

- Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lęborku  -  klasa mundurowa,

- Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Lęborku,

- CSiR.

Patronat honorowy obejmuje Para Prezydencka.

***

Ujęcie literackie!

W sobotę….

Manifestujemy rolę robotników, opisujemy komunizm. Widzimy szklane domy. Bo główny bohater książki nagle dorasta i docenia wartość domowego ogniska. Od nędzy, po podróże, wojnę polsko- bolszewicką,  rodzi się wizja pięknego kraju. Wizja wymyślona, wymarzona i przetworzona przez autora działa. Ta wizja kontrastuje z sytuacją polityczną Polski.  Pomoc innym powoduje jednak, że Cezary poznaje niepodległość w szlacheckim dworku oraz u chłopów. Obraz nowego kraju, to zatem połączenie doświadczenia życiowego z realnymi warunkami bytowymi.

Sylwia Skroś

 

 

Zobacz nasze