Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku

Godło Polski

Mistrzostwa PCE w siłowaniu na rękę

22 lutego 2023 r. odbyły się kolejne, coroczne zawody w siłowaniu na rękę. W tym roku, w tej szkolnej imprezie wzięła udział rekordowa liczba uczniów - 52. Pojedynki stały na wyjątkowo wysokim poziomie.  Dziewczęta wystartowały w kategorii open. Najlepsza okazała się Martyna Dawidowska z klasy III Tla, drugie miejsce zajęła Wiktoria Mielewczyk, trzecie zaś Małgorzata Lejk. Chłopcy startowali w trzech kategoriach wagowych: do 65 kg, do 78 kg oraz powyżej 78 kg. Kategorię lekką wygrał Arkadiusz Mitkowski z kl. III Tlb, kategorię do 78 kg - Konrad Pobrucki z kl. II Tlb, w kategorii ciężkiej królował Kacper Formela z kl. III Tlc. Kacper Formela został także zwycięzcą w rywalizacji open ( bez względu na wagę ). Obsługę zawodów stanowili uczniowie z klasy III Tla oraz z III Tlb. Nagrody dla zawodników ufundowała Rada Rodziców.

organizator: Robert Sieniek