Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Logistycy, budowlańcy (i nie tylko) z PCE poszukiwani!

 Logistycy, budowlańcy (i nie tylko) z PCE poszukiwani!

Z propozycjami zatrudnienia m.in. w zawodzie technik logistyk oraz technik budownictwa wyszli pomorscy pracodawcy prezentujący swoje oferty podczas Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza 2017. W gdańskiej hali wystawienniczej Amber Expo 02.03.2017 r. uczniowie PCE – ZSP z klas III i IV technikalnych, zapoznawali się z możliwościami podjęcia pracy zawodowej, która już dziś czeka na przyszłych absolwentów. Szczególnie interesujące dla naszej młodzieży wydawały się staże w firmach logistycznych. Warto wspomnieć również o zapotrzebowaniu zgłaszanym przez wystawiających na technika budownictwa oraz inżyniera budowy. Tę ostatnią profesję najłatwiej zdobyć osobom kończącym właśnie klasę technik budownictwa. Ciekawe informacje prezentowali przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gdańsku na temat aktualnych ochotniczych form służby wojskowej w Polsce. Dla uczniów, którzy chcieliby pracować w sezonie letnim, było sporo ofert pochodzących od trójmiejskich pracodawców. Nie zabrakło także stoisk związanych z branżą spożywczą.

Najlepiej opłacane stanowiska pracownicze, ze specyfiką których mogliśmy zapoznać się podczas targów, wymagały znajomości języka angielskiego. Wiele firm poszukiwało chętnych do odbycia płatnego stażu z ewentualnością przedłużenia współpracy. Znajdzie go młodzież w dziale np. logistyki i zaopatrzenia firmy handlowej.

Dodatkowa atrakcja dla zwiedzających punkty wystawiennicze, to stanowisko z grami komputerowymi i quizy wiedzy. Grupa uczących się w klasie IVTLa (technik logistyk – profil wojskowy), wykazała się tutaj znajomością przepisów prawa pracy zajmując I miejsce! Istniała możliwość bezpłatnego wykonania zdjęcia do CV, jego wypełnienia z pomocą doradców a nawet bezpośredniej aplikacji do pracodawcy.

Opiekunami czwartkowej wycieczki byli nauczyciele PCE: Pani Sylwia Skroś oraz Pan Ryszard Sałasiński. Organizatorem natomiast i jednocześnie także opiekunem – doradca zawodowy, Pan Sławomir Hryczak.

W zwiedzaniu stoisk pracodawców uczestniczyło 40 uczniów Budowlanki. Mamy nadzieję, że teraz znacznie łatwiejsze okaże się planowanie osobistego rozwoju zawodowego przez naszych absolwentów.

Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie do udziału w Metropolitalnych Targach Pracy Pomorza 2017 oraz pomoc w trakcie zwiedzania obiektu i miłą atmosferę!

P.s. Drodzy uczniowie, w bibliotece szkolnej i u doradcy zawodowego znajdują się materiały informacyjne związane z atrakcyjnymi ofertami stażu i pracy, pochodzące z targów. Zapraszamy!

 

Zdjęcia – Sylwia Skroś

Tekst – Sławomir Hryczak

Zobacz nasze