Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Komunikowanie się za pomocą - miłych słów

Warsztaty młodych

Uczniowie klas: technikalnych  ( 2 TB – technikum budownictwa ) , OZE, 3 Technikum Budownictwa i Żywienia, 3TLB,  zawodowych przygotowali (23.03.2016 roku)  przy wsparciu nauczyciela bibliotekarza, zmianę wystroju wnętrza szkolnych regałów znajdujących się  w multimedialnej Czytelni. Do wyznaczonych szablonów – składających się z wazonów – przyklejone zostały zielone wiosenne paski z miłymi słowami.

Wyszukane wzornictwo

Wzornictwo zaczerpnięte z nowego –postawionego na stole - dzbana na kwiaty  - nawiązuje w PCE, ZSP do stylu country, swojskości i naturalności, która zawarta jest nie tylko w książkach, ale także w gazetach. Plastyczne inspiracje wprowadzone dla poprawiania i wzbogacenia estetyki to zamysł twórczy mający na celu wyzwolenie młodzieńczej energii, spontaniczności i oczywiście twórczości.

Sens wypowiadania miłych słów

Świat mediów to obecnie skróty myślowe, dlatego poszukaliśmy wiosny w pięknym słownictwie, dobroci bijącej z młodego serca, żywiołowości. Pomysł na zajęcia plastyczne przypadł do gustu nie tylko płci pięknej, ale także  - tej  – męskiej. Wszyscy popisali się bowiem niezwykłą pomysłowością i kreatywnością, która zaskoczyła nawet nauczyciela.

W trakcie pracy poszukiwaliśmy elementów innowacyjności, do której włączyli się m.in. uczniowie ćwiczący swoje szkice w klasie  - technikum budownictwa, mającej wiele wspólnego z rysunkiem technicznym.

 Sylwia Skroś