Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Jesienne Targi Edukacyjne w PCE

W szkole!
Jesienne Targi Edukacyjne, to promocja szkolnictwa średniego, jako dogodnego rozwiązania oświatowego w Powiecie Lęborskim. Dlatego w 2022 roku zapraszamy do PCE przedstawicieli wszystkich placówek oświatowych, którzy prezentują nowe profile zawodowe. Doskonała szansa dla młodzieży z klas 8 wiąże się, więc z wizytą 28 szkół. A pracodawcy i Dryrektorzy szkół występują z ofertami eduakcyjnymi i nowymi kierunkami kształcenia.
Prezentacje na tablicach!
Wybrani nauczyciele i uczniowie, z placówek na terenie Lęborka, prezentują przybyłej młodzieży:

- ulotki zawodowe, zdjęcia z realizacji ciekawych zajęć lekcyjnych, wyszukane potrawy, sprzęt informatyczno – kierunkowy, a także nakreślają zasady przebiegu edukacji w ich placówkach. Nowością na tegorocznych targach okazują się innowacyjne profile dostosowane do potrzeb współczesnego rynku pracy.  
W PCE!
W sali sportowej wystawiają się przede wszystkim szkoły średnie, ale także poszczególne firmy współpracujące z nami na terenie Powiatu oraz lokalne instytucje:
- „Boplast”, „Energa - grupa Orlen”, „B&Z PROENERGY”, NFM, Powiatowy Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości, Powiatowy Urząd Pracy, ,,MEYN Polska” – Lębork,  ZWAE, „Eko – laser”, Piekarnia i ciastkarnia „Głodowski”.
Dlatego w 2022/23 roku - PCE oferuje atrakcyjne kierunki nauczania:
Technikum ( 5 – letnie)
-TECHNIK LOGISTYK (profil wojskowy),
-TECHNIK BUDOWNICTWA (profil wojskowy),
-TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ (Patronat – Energa S. A.),
-TECHNIK PRZEMYSŁU MODY –nowość ( Patronat firma – NFM – Production),
-TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH – nowość.
Klasy o profilu wojskowym (Oddziały Przygotowania Wojskowego) objęte  są patronatem i dofinansowaniem Ministerstwa Obrony Narodowej.
Branżowa Szkoła I Stopnia ( 3 letnia)
•         Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
•         Stolarz
•         Sprzedawca
•         Kucharz
•         Fryzjer
•         Magazynier – logistyk – nowość.
•       Wielozawodowa (monter sieci i instalacji sanitarnych, murarz - tynakrz, krawiec, piekarz, cukiernik, fotograf, dekarz, cieśla, tapicer, kamieniarz, obuwnik, szklarz, zegarmistrz, złotnik - jubiler, kominiarz).
W naszej placówce jest możliwość uzupełnienia wykształcenia średniego w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych (dla absolwentów Branżowej Szkoły I Stopnia w 3 lata – od drugiej klasy)  – nauka bezpłatna!
Podczas targów!
Na I piętrze - w budynku "B" - PCE,  znajdują się przedstawiciele Szkół Licealnych, którzy, przy postawionych banerach i multimedialnych prezentacjach, zachęcaj do podjęcia nauki w ogólniakach.
W programie zapewniamy:
1.    ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych Powiatu Lęborskiego,
2.    prezentacje firm oraz spotkania z pracodawcami,
3.    ofertę szkoleniową PUP,
4.    możliwości konsultacji z Powiatowym doradcą zawodowym.
Zapraszamy uczniów z klas 8 szkół podstawowych do kontynuacji nauki m.in. w PCE, gdzie w tegorocznych targach edukacyjnych uczestniczy przeszło 1000 osób.
Sylwia Skroś


 

 

Zobacz nasze