Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Jak zabawki z PRL-u rzucają na nas cień?

Moda na wspomnienia odciska ślad w życiu codziennym wielu instytucji. Pewnie , dlatego  w PCE- ZSP,  uczeń – Dawid Klejna stworzył obraz z innej epoki dzięki przyniesionym do Czytelni przedmiotom. Ich wykorzystanie we współczesnym świecie pełnym elektroniki wydaje się niemożliwe, a jednak…..

Niezwykły aparat ZENIT

- Aparat firmy Zenit z  pokaźnymi obiektywami , pistoletem do jego podtrzymywania, kliszami i pudłem, zachwyca więc nietypowym wyglądem. Jego wykorzystanie do produkcji zdjęć nadal jest możliwe. Historia rodzinna naszego ucznia pozwala przypuszczać , że korzystali z aparatu jego Rodzice, jak i  Dziadkowie….Obecnie służy on  jako modelowy przykład sprzętu z  dawnych czasów.

Projektor do filmów

- nadal bawi wszystkich najmłodszych członków Rodziny, zachwyca przekazywanymi z klisz filmami, sposobem ich wyświetlania i wykorzystaniem korbki do przekładania nowych prezentacji.

Żelazko cięższe od aparatu

-wyprodukowane w roku 1982 przez rosyjską firmę nadal sprawdza się w gospodarstwach domowych, w których kobiety prasują wszystkie ubrania. Jego ciężar powoduje, że nie są mu straszne ani zasłony, ani obrusy, ani pościele. Moc bijąca z „duszy”  daje na materiałach gładkość i  odpowiedni połysk.

Sprzęt dostarczony do szkoły zostanie wykorzystany na zajęciach WOK przez wicedyrektor – panią Danutę Milewską – Biały.

Sylwia Skroś

 

Zobacz nasze