Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Jak „Srebrna dziewczyna” odkrywa nowy świat?

Jak „Srebrna dziewczyna” odkrywa nowy świat?

Autor - Elin Hilderbrand

Dobra książka na wakacje....

Luksusowe życie

Główna bohaterka książki, Meredith Delinn,  to wpływowa kobieta, która mieszka w luksusowym apartamencie, posiada dobrą pozycję społeczną, wpływowego męża. Jej szczęście zostaje jednak zburzone w momencie nieprawidłowości popełnionych przez współmałżonka. Nagle los młodej dziewczyna przypomina życie na skraju ubóstwa, intryg, zastraszeń. Mąż otrzymuje wyrok 150 lat wiezienia i to powoduje brak dalszych perspektyw dla jej rodziny.

Życie na wyspie

 Z pomocą, Meredith Delinn , przychodzi  nagle  dawna przyjaciółka, do której przenosi się na piękną wyspę, Nantucket. Czy to  tajemnicze miejsce przypominające Raj powoduje, że fala nieszczęść nagle wpływa na kształt jej nowego życia? Czy miłość, pieniądze, zmiana otoczenia, jest tym wszystkim co zwróciło jej uwagę na inne wartości? Czy rozmowy z przyjaciółką i  nowy sens dalszego istnienia w warunkach ekstremalnych to dobre rozwiązanie?

Na te wszystkie  pytania  odpowiedzi zawarte są  w książce.

Cytat:

„Drżącymi rekami wzięła pocztę. Nigdy dotąd nie dostała telegramu. Telegramy otrzymywały matki , których synowie(…).Co w nim jest? (…) Może w kraju, gdzie panował ruch lewostronny , został potrącony przez autobus, przechodząc przez ulicę? A może to telegram(…). Może właśnie po to dzwonił , a ona nie odebrała…?

Cokolwiek to było, na pewno….(…)

Przeszło jej przez głowę , żeby go nie otwierać. Ale jaką  trzeba mieć siłę woli, by pozostawić zapieczętowaną taka naglącą pocztę?

Otworzyła ją zaraz przy drzwiach. Było tam napisane:

Meredith Stop Nie Mogę Bez Ciebie Żyć Stop Wyjdziesz Za Mnie? STOP”.

Freddy”

Sylwia Skroś

http://brzoskwinioweksiazki.blogspot.com/