Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Jak poszerzyliśmy zasięg Bookcrossingu?

 Jak poszerzyliśmy  zasięg Bookcrossingu?

Nasza akcja szkolna!

W Powiatowym Centrum Edukacyjnym – ZSP  wyszliśmy z biblioteczną inicjatywą  aż do świetlicy szkolnej. To właśnie w tym miejscu na scenie został ustawiony regał z gazetami i wyłożonymi kartkami z wyszczególnionymi informacjami. Na  udrapowanym niebieskim materiale stworzyliśmy natomiast drzewo, z pilnującymi  porządku kolorowymi  - Sowami. W samym sercu szkolnej sceny ustawiliśmy tajemniczy kosz.

Dostarcz  książki i gazety!

Kosz  z przeplecionymi w nim tiulami ma zachęcać wszystkich do  przyniesienia,  przeczytanych przez Uczniów,  książek i gazet.

Cel przedsięwzięcia:

Nasza szkoła zachęca w ten sposób  do wzbogacenia biblioteki i umilenia  czasu wolnego tym wszystkim,  którzy dojeżdżają do nas z innych miejscowości. Chwile spędzone w Czytelni w trakcie, których można przeczytać najnowsze wiadomości  o  Celebrytach, piosenkarzach, aktorach, pisarzach, to doskonały uzupełniacz szkolnego życia. Zarówno książki, jak i Gazety przynoszą nam słowa pełne  konkretnych informacji, które poszerzają horyzonty myślowe. Rozwijanie nawyku dzielenia się tym co jest najpiękniejsze czyli literaturą wzmacnia u ludzi samoocenę, promuje dobre uczynki, a także zachęca do wykazania się na forum całej szkoły oraz do popularyzacji  Czytelnictwa

Nad szkolnym Bookcrossingiem czuwają:

  - w świetlicy szkolnej ( Pedagog szkolny – Pani Aleksandra Motas, Doradca Zawodowy – Pan Sławomir Hryczak)

- w bibliotece ( Pani Sylwia Skroś).

 

Sylwia Skroś

Zobacz nasze