Powiatowe Centrum Edukacyjne

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku

Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

II dzień targów edukacyjnych w PCE

Kierunki kształcenia w PCE – ZSP na rok szkolny 2016/2017:

I) Technikum Nr 2:

  • technik budownictwa (prace ogólnobudowlane, remontowe, projektowanie architektoniczne, przygotowywanie kosztorysów robót budowlanych, kierowanie pracami na placu budowy);
  • technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (montaż, konserwacja, obsługa i naprawa siłowni wiatrowych, systemów solarnych, instalacji oraz urządzeń pracujących w biogazowniach, ekologicznych ciepłowniach i elektrowniach, np. wodnych);
  • technik logistyk – profil wojskowy (planowanie, organizacja i nadzorowanie procesów związanych z magazynowaniem i transportem różnych towarów a także transportem ludzi – przewozy krajowe i międzynarodowe).

II) Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 2:

  • monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie (prace wykończeniowe w pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych – malowanie, kafelkowanie, układanie paneli różnego rodzaju, wykładzin, podłóg, montaż zabudowy z płyt kartonowo – gipsowych,  czyli popularnych regipsów, wyrównywanie powierzchni ścian i sufitów);
  • stolarz (wykonuje meble, schody, balustrady, altany ogrodowe, drzwi, okna – to wszystko także w wersji zawierającej artystyczne zdobienie);
  • sprzedawca (sprzedaż detaliczna i hurtowa m.in. artykułów spożywczych, papierniczych, odzieży, obuwia, sprzętu RTV i AGD, w tym także komputerowego);
  • fryzjer (strzyżenie i modelowanie fryzur damskich i męskich, zabiegi pielęgnacyjne dotyczące włosów i skóry głowy);
  • kucharz (przygotowywanie, dekorowanie potraw różnego rodzaju – mięsnych, mlecznych a także sporządzanie sałatek, sosów, napojów i pieczenie ciast);
  • klasa wielozawodowa (do wyboru jeden z następujących zawodów: murarz – tynkarz, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, piekarz, cukiernik, dekarz, krawiec, kamieniarz, złotnik – jubiler, zegarmistrz, obuwnik, fotograf, szklarz).

-opis klas  przygotował doradca zawodowy  - pan Sławomir Hryczak

foto - Sylwia Skroś